Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mitől lehet ez? Kell ilyenkor...

Mitől lehet ez? Kell ilyenkor orvost hívni, vagy valószínűleg elmúlik magától?

Figyelt kérdés

ott kezdődött az egész, hogy ma napközben fura fülzúgásom volt, pedig nagyon ritkán szokott lenni, és ez most nem csak sima sípolás volt, valami másmilyen hang, max egy percig, csak az egyik fülemnél, aztán ez elmúlt. más különös dolog nem volt napközben.

délután megittam egy csésze kávét, azután még erre egy fél doboz (250ml) energiaitalt, hogy tudjak tanulni és ne legyek fáradt. sokszor szoktam kávézni, ennyi koffeinadag igazán nem sok ahhoz képest amennyiket néha megiszok.

egy darabig minden rendben volt, tanultam, aztán elkezdett fájni a bal tenyerem. ahogy megnéztem láttam, hogy egy ér sokkal jobban fel van rajta dagadva mint kellene, a másik kezemen is ugyan ott a tenyeremnek ugyan azon részén van egy olyan irányú ér, viszont azt kitapogatni is nehéz, nem látszik, a bal kezemen viszont annyira kiemelkedett, hogy tisztán látszik a vonala. ahogyan kinyújtom a tenyeremet még most is fáj, eddig sose csinált ilyet. alig érek hozzá, de érezni a pulzusomat, viszont fáj is ha hozzáérek. egy ideje ez elkezdett enyhülni, viszont most a fejem kezdett el fájni helyette, kicsit szédülök is.

mitől lehet ez? koffeinmérgezés? túl nagy vérnyomás? eddig sosem volt baj a vérnyomásommal, van egy enyhe szívritmuszavarom, de úgy tudom minden rendben a szívemmel. volt már olyan hogy tényleg túl sok koffeint ittam, akkor is hasonlót éreztem, viszont akkor tényleg ennél sokkal többet ittam, fájt a fejem és szédültem, de az valahogy más volt, és az ereimnél nem éreztem semmi különöset. most kezdett a tenyeremtől jövő fájó érzés az eremből néha egy hirtelen szúrásként a karomban is érződni a vállamtól, mintha zsibbadna, pedig nem csináltam vele semmit, nem szorítja semmi.

szerintetek mit lehet ilyenkor csinálni, van akivel volt már ilyen? elmúlik magától, vagy lehet hogy még rosszabbodik a dolog? mitől lehet ha kidudorodik egy ér ilyen hirtelen? minek lehet a tünete?

ittam egész sok vizet, és most ettem is, egyébként napközben nem sokat ettem. nagyon ritkán szoktam rosszul lenni, nem szokott csak úgy fájni a fejem, beteg is nagyon ritkán szoktam lenni. 18 éves vagyok.

nem leszólásokat várok, mértékkel szoktam energiaitalt vagy kávét inni, voltam már tőle rosszul, azóta vigyázok hogy sose legyen túl sok, tisztában vagyok a veszélyeivel. ez a mostani nem volt nagy adag, lassan ittam.

tehát mit csináljak, szerintetek mi lehet a kezemmel, és mi tud ilyenkor segíteni?


2013. ápr. 20. 00:26
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a mostani is túl nagy adag volt. Valószínűleg felment a vérnyomásod. Hívd fel az ügyeletet, hogy szerintük bemenj-e most (mert a zsibbadó bal kar elég aggasztó), majd ők megmondják, mit csinálj.
2013. ápr. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!