Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A következő lenne, bokatörés...

A következő lenne, bokatörés kategóriában. Egyik nap focimecsemen magam alá fordult a bokám és eltört, mint később kiderült az orvosnál, és a papirra ezt irták "Az V metat. Basisan disloc. Nélküli haránt törés"?

Figyelt kérdés
A kérdésem a következő: Ez egy súlyos törés? mennnyi ideig kell gipszben lennem? 1 hét fekvőt kaptam eddig aztán járot.Tudom törésnél 2hét min. 12 max a kapható,és az utolsó kérdésem hogy viszanyeri a lábam a baleset előtti állapotát ?
2013. ápr. 22. 11:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 17 éves koromban volt egy teljesen ugyanilyen lábtörésem. Most 23 vagyok. Eleinte időjárásváltozáskor fájt a lábam, ma már ezt nem érzem, viszont ha sokat táncolok egy buliban, akkor szokott fájni. Valamint nagyon nem szeretem, ha valaki ott hozzám ér. Mikor levették a gipszet, nagyon gyenge volt a lábam, a vádlimon is látszott, hogy sorvadtak az izmok, mivel nem használtam őket. Szóval nekem egy ideig kellett még bot a gipsz után. Ami nagyon fontos, hogy járj gyógytornára! Amúgy ez nem számít súlyos törésnek, a dislocatio nélkül az azt jelenti, hogy nem mozdultak el a tört végek. Nekem 1 hét fekvő gipsz volt és talán 2-3 hét járó, azt már nem tudom. Komolyan sportolsz? Mert én mondjuk nem, szóval azt nem tudom megmondani, hogy fog-e akadályozni a későbbiekben, de a gyógytorna tényleg nagyon fontos! Jobbulást ;)
2013. ápr. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem súlyos, a kisujjad alatti lábközépcsontodon van egy elmozdulás nélküli sima törésed.


Lehet, hogy 3-4 hét járógipsszel megúszod.

2013. ápr. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,még a fekvőnél tartok.Amiért különösebben kérdeztem az időpontot annak az az oka hogy most éretségizek és 2 hét van ballagás stb baromság,és gipsz nélkül élvezhetőbb lenne. A sportal kapcsolatban,komolyabban már nem,de hetente 2-3x rendszeresen járok ki focizni baráti szinten! Akkor ahogy olvasom ez egy balszerencsés baleset...
2013. ápr. 22. 15:55
 4/10 anonim ***** válasza:

3 hét járógipsz alatt nem hiszem, hogy lábtörést meg lehet úszni.


Nézd a jó oldalát: ballagás és a többi bulin Te leszel a "sztár", mindenki a gipszedet fogja nézni :)

2013. ápr. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Lassan 20 leszek,sok minden Átértékelődött bennem 4. osztály óta,mikor is menő volt a gipsz meg az arra irkálás.Mostanság inkább amolyan nagy akadályként kezelem.Melessleg csak teher a vállamra ballagásra meg talán éretségire is.Remélhetőleg viszanyeri a lábam a baleset előtti állapotát mert még hasznát venném :)
2013. ápr. 22. 19:23
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát, sok mindent nem tehetsz ellene sajnos.


Nem olyan súlyos törés, hogy ne jönne teljesen rendbe, emiatt ne aggódj nagyon szerintem.


Érettségire, ballagásra meg húzz a gipszedre egy nagy fekete zoknit, akkor kevésbé fog látszani, hogy el van törve a lábad.


Jobbulást minél előbb!

2013. ápr. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Barátomnak 5 hét gipsze volt ilyen miatt. Biztos nagyon rossz lehet, hogy gipszbe van a lábad, gondolom meleg is meg fáj meg viszket.
2013. ápr. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat segítetek,tudom mire számitsak legalább :)
2013. ápr. 24. 11:17
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia, kaptál már járógipszet? Jobban érzed magad benne?
2013. ápr. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Már levettem ballagás alkalmából és bokarögzitőben sétálgatok,amugymeg egész szépen gyogyul remélem viszanyeri a baleset előtti állapotát a lábam :)
2013. máj. 7. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!