Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha cukorbeteg vagyok 2010...

Ha cukorbeteg vagyok 2010 óta, akkor jogosult vagyok adóvisszatérítésrevisszamenőleg is?

Figyelt kérdés
Miket kell csatolnom a bevallásomhoz és milyen összeget kapok,ha kapok?

2013. ápr. 22. 16:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. I.-nél mindenképpen jár, II.-nél csak akkor, ha van szövődmény. Hogy mennyi pontosan azt nem tudom, valami 4000 körül, 5 évre visszamenőleg lehet igényelni. Dokidtól kérdezd meg ő tudni fogja, mit kell kiadni hozzá.
2013. ápr. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Szia kedves válaszoló :) köszönöm a gyors válaszodat :)

Nekem súlyos inzulinrezistenciám van,kialakult 2-es típusú diabétes mellitussal-ez akkor annak számít???Szerinted?És akkor az APECH kivizsgáltat,vagy hogyan lesz ez megoldva?-mert tudom,hogy van egy nyomtatvány,azt most én elküldtem a dokimnak,hogy töltse ki nekem,de azt hozzá kell tűzni az adóbevalláshoz,vagy hogyan kell csinálni???köszönöm,ha segítesz!!!!

2013. ápr. 22. 16:53
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az IR nem szövődmény, erre nem jár, sajnálom:(
2013. ápr. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
NA DE A DIABETES-RE JÁR,NEM????
2013. ápr. 22. 17:00
 5/15 anonim ***** válasza:
Mivel írtad, hogy II.-es vagy, arra csak akkor jár, ha szövődmény van. Az IR nem szövődmény, az előzmény.
2013. ápr. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
HUJUJ....-NA,akkor mondjuk a szemem romlott-kell is szemüveg-ez így ok?de ezt ki állapítja meg?mert azt a vision expresszben csináltattam,tehát nem orvosnál???
2013. ápr. 22. 17:06
 7/15 anonim ***** válasza:
Ez nem így működik :) A szemromlás is csak akkor szövődmény, ha már az erek sérülnek a szemben, és nem a rövidlátás.
2013. ápr. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
húha-hát nem semmi :)-na kíváncsi vagyok,akkor most mit fognak írni az aszisztensek,vagy az orvosom,mert nekik elküldtem e-mailben az egészet :) ...-NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A VÁLASZODAT!!!Szia,ls szép napot kívánok!
2013. ápr. 22. 17:54
 9/15 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy milyen kóddal diagnosztizáltak, és vagy nyilvántartva. BNO... kódot kell nézni, a diagnózison rajta van. A kategóriák elég rosszak, így van, akit szövődménnyel egyik, van, akit a másikba tettek, és ezért van, aki kaphat, van, aki nem...


A törvény menet közben ráadásul változott, ha jól emlékszem, 2012 év elején már csak 1170-ig lehetett visszaigényelni, afelett nem, de 2011-ben még a 1180-asok is kérhették.


Én is visszamenőlegesen kértem vissza, és megkaptam, azóta is kapom (2010-ben 2007-ig visszamenőleg).

A lefutott évekre lényegileg újra be kellett adni adóbevallást, de ha felhívod az apehet, ők is megmondják.

2007-re egyékébnt nem tudtam érvényesíteni (hiába járt), mert minimálbéres voltam, és nem fizettem annyi adót, hogy visszakaphassam. Ugyanez volt később egy másik munkahelyemen a takarító hölggyel: minimálbéren nem tudott egy petákot sem visszaigényelni, pedig inzulinos volt. Ő pl. tökre odafigyelt a diétájára, egész nap mozgott, mégis ide-odaugráltak az értékei, elég rossz volt a vércukra.


Az adóbevalláshoz semmit nem kell csatolnod, de a papíroknak meg kell lenniük, hogy ha behív az apeh, tudd bizonyítani a jogosultságodat. 2010 körül 3700 forint volt, most olyan 4700 ft / hó.

2013. ápr. 29. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

lehet inzulinrezisztenciáról beszélni diabetesben is.


mert ugye, az is diabeteshez vezet(het), ha vkinek a sejtjei inzulinrezisztenssé válnak, meg akkor is, ha túl kevés inzulinja termelődik. nálad a kórkép az első állapotból fejlődött ki valószínűleg.


aki azt írta, hogy IR-es vagy, az nem olvasta el figyelmesen, amit írtál ;)

2013. ápr. 29. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!