Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nemsokára kiveszik a garatmand...

Nemsokára kiveszik a garatmandulámat! Nagyon félek, légyszi aki nemrégen esett át ilyenen írjon valami biztatót mert eddig mindenki azt mondta hogy jaj de rossz lesz nekem! Mennyire lesz durva?

Figyelt kérdés
17éves vagyok és érzéstelenités lesz nem altatás
2009. szept. 27. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Sok bátorító szót szerintem nem fogsz kapni.. :S

Jól meggondoltad, hogy nem kérsz altatást????? Mert az úgy tényleg nagyon durva. Altatásban meg semmiség az egész.

2009. szept. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
állítólag ha altatnak az rosszabb mert ha felkel az ember akkor nagyon sz*rul érzi magát állítólag. igy sem fogok semmit érezni közben,nem is az a baj,hanem hogy utána meddig fog fájni meg hasonlók
2009. szept. 27. 13:44
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

nem fogsz érezni semmit közben csak zavarni fog hogy turkálnak a szádban és látod a véres jeleneteket is.

De negyed óra alatt megvan.

A tokod utána sokáig fájni fog, de aztán hamar gyógyulsz. Ne félj minden oké lesz.

kórházi dolgozó

2009. szept. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Az túlzás, hogy nem érzel semmit. Az anyámnak amikor kivették, mindent érzett. Mindent. Mondjuk neki nagyon be volt gyulladva.

Arról nem beszélve, hogy folyamatosan öklendezik közbe az ember, a vér meg ömlik a szájából.

Altatás után meg nem mindenki van rosszul.

2009. szept. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

sokáig fog fájni. az mit jelent?

huh utolsó válaszoló mindjárt elsírom magam olyan jókat mondasz :D

:S

2009. szept. 27. 13:55
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát én 4 éves voltam amikor kivették érzéstelenítéssel. És emlékszem mindenre. De fájni egyáltalán nem fájt, úgyhogy nem kell f.sni (már bocs). Szerintem ha én kibírtam anno 4 éves fejjel (mindenféle rossz emlék nélkül), akkor más is kibírja... És én csak akkor akérnék altatást vmilyen műtétnél, ha nincs más lehetőség, ha lehet érzéstelenítéssel is, én tuti nem altattatnám magam. Ki lehet azt bírni.

19/L

2009. szept. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Szia!

Nekem 10 évvel ezelőtt kb. 24 évesen vették ki a mandulámat. Nem mondom h kellemes volt, de semmi kibírhatatlan dolog nem történt velem. Engem sem altattak, és a helyedben én ragaszkodnék a helyi érzéstelenítéshez. Az altatásnak lehetnek szövődményei és van aki nagyon rosszul van utánna.Ha adhatok egy jó tanácsot, a kórházban anno nagyon jó fájdalomcsillapítót adtak, nem tudom a nevét de ha még most is olyat adnak abból feltétlen raktározz el ha tudsz. Sokkal jobb mint bármelyik gyógyszertári. Fel a fejjel ki lehet bírni, nem lesz durva csak kellemetlen. Jó egészséget!

2009. szept. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, tutira nem fogod érezni. Gyulladt mandulát manapság már csak nagyon-nagyon indokolt esetben vesznek ki, szinte soha. Nem véletlenül, mert úgy szétszóródhatnak a baktériumok a szervezetben. Gondolom a tied jelenleg akutan nem gyulladt, hanem krónikus mandulagyulladásod van (tonsillitis chronica). Én dolgoztam fül-orr-gégészeti osztályon, a mandulásoknál. A műtét tényleg nem tart sokáig. Fájdalmat közben nem fogsz érezni. Amint visszakerülsz az osztályra, jeges borogatást fognak tenni a nyakad köré, ezzel is jegelik a fájdalmat, ill. csökkentik a szövődmény (vérzés) esélyét. Ez aznap végig rajtad lesz, nagyon fontos. Persze cserélgetni fogják. Kb a műtét után 2 órával (de mondani fogják, hogy szólj, amikor fáj) kapni fogsz egy korty teában feloldott Cataflam-ot (legalábbis nálunk úgy volt). Nem hazudok, az első korty szörnyű lesz, de kibírható. Majd pedig mondják, hogy egyél jégkrémet (ami nem lehet darabkás, vagy gyümölcsös- lehet pl. csoki, vagy vanília), de ezt gondolom úgy is elmondták, hogy milyet vigyél. Ja, és közben persze mérik a vérnyomásod fél óránként, majd 2 óránként... És pár napig mandulás diétán leszel, tehát nem ehetsz darabosat, sósat... És ami nagyon fontos: a műtét napján legalább 1-1,5 liter teát meg kell innod. Ez nagyon fontos, nem szabad, hogy kiszáradjon a seb, mert akkor berepedhet és elkezdhet vérezni...

Sok szerencsét kívánok, ne félj! Az altatásnál pedig tényleg jobb a helyi érzéstelenítés. Az "altatott mandulások" sokkal rosszabbul viselték, most komolyan. Arról nem is beszélve, hogy így hamarabb is kiengednek.

2009. szept. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem is érzéstelenítésben vették ki a mandulámat, nem tart tovább 10-15 percnél. Nem fog fájni, de azt érzed, hogy matatnak a torkodban. Ha nem bírod vért, ne nézelődj. Utána lemész/visznek az osztályra és lepihensz. Na ekkor már fog fájni rendesen, de ha kérsz, adnak fájdalomcsillapítót. Elelinte csak pépeset ehetsz, lehetőleg hidegen vagy max. langyosan és nagyon sok hideg folyadékot (pl.teát) kell innod. Napról napra jobb lesz, de nem akarlak becsapni, nagyon sokáig fog fájdolgálni, ha tüsszentesz vagy köhögsz akkor kimondottan erősen. Mint egy jó, kiadós mandulagyulladáskor. Annál szerintem nem rosszabb. Kb 2 hét múlva már nem lesz semmi pnaszod.
2009. szept. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
és a műtét után kb hány nap múlva mehetek haza?
2009. szept. 29. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!