Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tüdőszűrés kötelező? Van...

Tüdőszűrés kötelező? Van pénzbüntetés?

Figyelt kérdés
Beutalót küldtek, de nem megyek akkor van büntetés? Régen volt valami pénzbüntetés is, ha jól emlékszem. Van még?

2013. máj. 13. 07:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Olvasd el a beutalón, ha rá van írva, akkor lehet.
2013. máj. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom nem kötelező,de ha hívtak inkább menjél el.Én is csak "beugrottam"szűrésre-kisérő voltam,és míg várakoztam,megszűrettem magam,hogy ne unatkozzak-,és találtak valami elváltozást,vissza is hívtak.Szerencsére még nincs nagy baj,de figyelni kell rá,kaptam vmi belélegzőt,és félévente megnéznek.
2013. máj. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
örülj neki ha hívnak, ha magadtól mennél még fizethetsz is érte...
2013. máj. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem írtak rajta semmi egyebet. Bár régen sem, és akkor valami 5000Ft büntetés volt, ha jól emlékszem.
2013. máj. 14. 01:05
 5/7 anonim ***** válasza:

nincs semmilyen szankció, anyumat évek óta (egészen pontosan 11 éve!) képtelenség rávenni hogy elmenjen (mentségére legyen mondva, hogy igen komoly pánikbetegséggel kűzd), és nem hogy pénzbüntetést, de még egy figyelmeztető levelet se kapott soha.


nem mondom hogy nem kéne elmennie, de ez van, nem tudunk változtatni rajta, viszont miután emberek közé se jár, így annak veszélye, hogy megfertőződhet igen csekény, ahogyan a továbbfertőzés esélye is....

2013. máj. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A leggyorsabb vizsgálat.

Fizetőssé tették 40 éves kor alatt. Ha behívnak nem kell fizetni, de jövőre már nem küldenek behívót.

2013. máj. 14. 21:48
 7/7 anonim válasza:
megfigyelhető a kormányzat épeszű politikája. kormányzati tulajdonú nemzeti dohányboltok, tüdőszűréstől elveszik az emberek kedvét, mert csak lehúzás, pont annál a korosztálynál akiknél kezdeti stádiumban ki lehet mutatni a bajt, később meg már (40 felett) úgy eluralkodik a szervezeten, hogy keresztet lehet rá vetni, még azt se csodálnám, ha netán a gyógyszer ipar is benne lenne... röhej.
2013. máj. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!