Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen orvosi vizsgálatok...

Milyen orvosi vizsgálatok vannak iskolákban, fiúknál, lányoknál és milyen vizsgálat elvégeztetése nem kötelező?

Figyelt kérdés
2013. jan. 26. 18:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%
fiúknál a szokásos alap vizsgálatokon kívül áttapintják a heréket is, illetve a péniszen a bőr hátrahúzása is az orvosi vizsgálat része. Nyilván nem kötelező, de mindenkinek a saját érdeke..nem árt ha évente 1x megnézik a kukit..lányoknál nem tudom..
2013. jan. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem kötelező ez a lényeg,én ejtem,azért durva.Elmész suliba vizsgálatra,aztán már az intim,magánszférádba nyúlkálnának,megsértenék.De ha nem kötelező jó lenne ha közölnék azt.Nem értem csajoknak is úgyanúgy lehet altesti godjuk még sem hinném,hogy iskolába kellene a dokinak ott nyúlkálnia,nézelődnie.Egy idősebb rokonomnál sem volt efajta és egyiknek sem volt semmi baja.Ez nem kóser cucc.
2013. febr. 2. 14:33
 3/17 A kérdező kommentje:
Ha meg rendesen tisztántartód nem lesz szükületed,nem hinném évente kellene a magánszférába kukkolgatni,durva,csajoknál is lehet bármi,sőt bármilyen korosztálynál de ez bar omira nem jó eljárás így.
2013. febr. 2. 14:34
 4/17 anonim ***** válasza:
33%

úr isten ... na te jól képviseled a mai tizenévesek katasztrófális szemérmességét, aztán ott kötünk ki, hogy még a tusolóban is képesek fürdőnaciban szappanozni magukat, nehogy a haver meglássa a kukiját.

agyrém!!


Tudod, a te érdekedben van, és nem minden iskolaorvos egy perverz, de majd 30 évesen gondolj erre vissza, amikor meg jössz ide nyavalyogni, hogy jaj mit csináljak, mert szűkületem van és nem megy a szex.


Figyelj, mi 6-osával mentünk be, már előtte boxerre vetkőzés volt, a doki előtt pedig a boxer is le, aztán így ment az egész, és ugyan úgy fityma-vizsgálat + herék, és mégis kibírtuk, senki se óbégatott, hogy jaj most mi lesz, ez a magánszférám.

eszméletlen na .....

te akkor meghaltál volna a sorkatonai vizsgálaton, ahol ott voltunk 300-an egy szál kukiban, és ráadásul még csajok is voltak ott ... ennyi. kibírtuk.

2013. febr. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
kérdező! Amúgy te hány éves vagy? Attól hogy tisztán tartod a péniszed, még nem árt a rendszeres orvosi vizsgálat. De most tényleg mitől kell félni? Áttapintják a heréket, meg hátrahúzza az orvos a fitymát. Ha szerencséd van, csak megkér, hogy te húzd hátra..Elhiszem, hogy azok akiknek valami nem stimmel ott, kellemetlen az egész. Én pl hálás vagyok érte így utólag, hogy rendszeresen megvizsgált a suliorvos és tudom, hogy egészséges vagyok.
2013. febr. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

na igen, ezzel a tisztán tartási elméleteddel kb el is árultad, hogy miért indokolt nagyon is a vizsgálat, ha egyszer ilyen sötétségek vannak egyes fejekben.

tudod lehet az vele született is, alakulhat az ki másképpen is. attól, hogy megmosod, még a teljesen egészséges fitymánál is felléphet gyulladás és egyebek, aminek szűkület a vége.

ez is megint a sok hiedelem eredménye, hogy valamiért ebben az országban annyira félnek a körülmetéléstől, de azért panaszkodni meg lehet, ha nem működik a szerszám ... Na meg az egyre fokozódó szégyenlősség ugye, ez se nagyon fér a fejembe. Hallom, hogy ma már még csak tusolni se divat tesi órák után ... nagyon durva!!!

2013. febr. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem félek,vagy félnek a vizsgálattól a fiatalok,nem erről van szó.Arról van szó hogy másnak nincs joga hogy bárki felett eldöntse elmegy,végeztett nemiszervet érintő vizsgálatot vagy nem és kivel,hol és mikor.Ez alapján hogy szükület bármikor kialakulhat,egyéb betegség gyulladás,akkor minden korosztályra kényszeríteni kellene a vizsgálatot nem de?Nem csak iskolásnál ugyebár?Na hány felnőttnek tetszene bevezetnék éves vizsgálatként a munkahelyeken,minden hol?És nem igaz,hogy azért nem akarna valaki vizsgálatot mert valami betegsége lenne,ez csak a más véleményen lévők dumája,ahogy a perverz és egyéb jelző amikor ezzel magyarázzák mért ellenzi valaki,//itt én ezt a jelzőt nem használtam,nem is gondoltam ezt/,van más véleményen a vizsgálatokkal kapcsolatbanAz viszont nem normális hogy egymás előtt végezzenek nemiszerv vizsgálatot,szerinted a nőket a nőgyógyász egymás előtt vizsgálja,hány felnőttnek tetszene ez.Katonaságot hagyjuk ott is a vizsgálat eltért,apámál nem volt nemiszerv vizsgálata,alsóban bementek,és a legvégén hátra kellett fordulni és az aranyeret nézték meg,unokabátyámnál semmi nem volt.Erőszakkal senkit nem lehet rábírni.És nem is szégyenlősség a főok,sőt.Itt az hogy magad dönthess,mint mondtam akkor mindenkire rá kellene kényszeríteni.Itt okoskodik mindenki aztán megnézném hány felnőtt férfi gondolná akkos is így ha mindenhol bevzettnék a munkahelyeken,lenne jó fenékbe felnyúlás is mi:-),meg bevezetnék a nőknél is munkahelyi vizsgálatként hogy a üzemdoki mindjárt rákot is szülne,azonnal vetkőzőn pucérra mert így gyorsabb mi?Elmondanám a nők üzemdokinál a felsőjüket sem veszik szívesen le,lenne nőknél,férfiaknál is felháborodás.Se anyámnál,se apámnál,bátyámnál és legtöbb ismerősőmnél nem volt nemiszerv vizsgálata se fiúknál,lányoknál így nem tudom mért lenne ez normális eljárás.
2013. febr. 8. 18:47
 8/17 A kérdező kommentje:

Én kíváncsi lennék hogy 2. hozzászólónak milyen vizsgálatot csinált a doki suliban mert nem nyilatkozott róla,férfi egyáltalán,mert én nőre gondolok az írásból?

Itt nem félelemről van szó,ne nézegese senki a gatyád tartalmát ha te ahhoz nem járulsz valójában hozzád.A szükülte kialakulását meg simán észreveszed,feszül,vagy fáj ha hátrahúzod a fitymád stb.A lányoknál meg mi legyen ott is nyúlkál majd a doki,oda meg férfi orvost hívunk mi,a korrektség miatt,ha fiúhoz női doki kell,mert nincs benne semmi ha egy férfi előtt kell egy tininek vagy még kisebb lánynak szétdobni a lábát mi.:-)

2013. febr. 8. 18:53
 9/17 A kérdező kommentje:
Bocsánat felhúztam magam,járok táborba,így közös zuhanyzóba,meg úszodába is szeretek nyáron,de van mindenhol válaszfal,de tök más a tusolás és hogy más előtti vizsgálat.Ezt a kettőt ne keverjük össze.Iskolákban meg nincs tiszteséges zuhanyzó se, és idő se tusolni,ehhez feltételeket kellene teremteni.
2013. febr. 8. 20:04
 10/17 anonim ***** válasza:

mert gondolod, nálunk voltak úgymond feltételek? de nem is tudom, mire gondolsz, sőt, ha nézel külföldi filmeket, akkor láthatod, hogy szinte mindenhol egy terem a tusoló, és körbe a falon vannak a zuhanyzók, de semmi válaszfal meg hasonló, látod neked meg kapásból ez merül fel, mint legfontosabb tényező, de aztán ehhez képest azt írod, hogy nem a szégyenlősség miatt írtad amit írtál :)

hát elég vicces srác vagy :D


a sulidokis dologra pedig írtam én, nálunk volt vizsgálat igen, és női dokival is meg férfi dokival is, és mindkettő megnézte a farkunkat is, mindkettő előtt le kellett vetkőzni. viszont igen, lehet hogy ez számodra tök poénos, de a lányokat is megnézte (úgy értem, a bugyin belül is).ű


az utolsó tévedés pedig: azért tudod tizenéves korban a leggyakoribb, hogy kialakul a szűkület, ez egyszerű biológia. ilyenkor fejlődik a szervezet a legtöbbet, a nemi szerv a fiúknál hatalmasat nyúlik stb, ilyenkor jönnek elő zömmel a szűkületes problémák, sőt még hereproblémák is sokszor.

Egyébként nálunk ebből nem volt cirkusz, sőt emlékszem, volt egy amolyan menősrác osztálytársunk, aztán arra volt tök büszke, hogy neki külön megdicsérte a dokinő a méretét, a srác meg naná bírta a célzást, tetszett neki a dolog :)


tehát a kérdés továbbra is az:

miért is egyre szégyenlősebbek a mai fiatalok?

2013. febr. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!