Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » S. O. S! ÉGÉS! Befújhatom?...

S. O. S! ÉGÉS! Befújhatom? LENT BŐV.

Figyelt kérdés

Kedden leforráztam magam, a combomon tenyérnyi seb keletkezett, egy nagyobb hólyaggal, a hólyag már csütörtökön kifakadt, és tegnap este egy részéről levált a bőr.


A seb nagyon piros/bordó, égő fájdalommal.


Eddig IRIX-el fújtam és Dermazinnal kenegettem.


Miután levált tegnap levált nagy részén a bőr, nem mertem fújni.. továbbra is ajánlatos fújni IRIXEL? Kenjem is?


A sebet be szabad kötözni?


Kérésre képet teszek fel.



#krém #fájdalom #seb #égés #Ég #IRIX #Dermazin #FORRÁZÁS #KÖTÖZÉS
2013. máj. 13. 14:27
 1/2 Mazsola111 válasza:

Szia!

Szerintem menj el a bőrgyógyászatra, mielőtt nagyobb baj nem lesz! Könnyen elfertőződhet ez a seb. Addig borogasd ezüstkolloiddal, az jól fertőtlenít és csökkenti a gyulladást.

2013. máj. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
dermazin az jó rá. egy hétig kenegesd vele, megjavul, nem kell mindjá orvoshoz szaladni vele. nem feltétlenül kell bekötözni, had szellőzzön. az irix az nem sebbe való, csak még hólyagosodás előtt a bőrre.
2015. júl. 25. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!