Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elsősegélynyújtóként égési...

Elsősegélynyújtóként égési sérülés esetén ( mondjuk másod- vagy harmadfokú) kell fertőtlenítőszert (betadint) használni?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 9. 23:18
 1/7 intrepid ***** válasza:
Hütés, hútés, hűtés mindenek előtt, legalább 5 percig, ha van betadin, akkor lehet.
2013. ápr. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mi 20 percet tanultunk, és köszi :)
2013. ápr. 9. 23:30
 3/7 NightV válasza:

Nem. Mások-harmadfokú égés nyílt sérülésnek számít,és a harapás kivételével semmilyen sebbe nem kenünk,öntünk semmit,betadint sem (én most a hivatalos verziót írom,nem azt,hogy otthon ki hogyan kezeli ha elvágja az ujját vagy lehorzsolja a térdét) .A vágott sebnél pl a sebtől távolodó mozdulatokkal kenjük a fertőtlenítőszert .

Az egyik vizsgámon majdnem ezen buktattak meg,hogy nem emlékeztem pontosan,másodfokú égésnél kell e a betadin az égett résztől távolodva ,de nem kell,tilos. Állítólag azért (főleg) ,hogy a végleges ellátásnál ne okozzon gondot,hogy nem látják normálisan a sérült szöveteket (szinét pl) a fertőtlenitőszer (betadin sárgás trutymós szine) miatt.

2013. ápr. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 NightV válasza:
Ja és vizsga után megnéztem 2 könyvben is,sehol nem volt betadin. úgyhogy ezt jól megjegyeztem azóta is:D
2013. ápr. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát a pl: nyílt törés is nyílt sérülés, és oda is teszünk betadint, szóval nem csak a harapásnál...

Köszönöm.

2013. ápr. 10. 13:04
 6/7 A kérdező kommentje:
2013. ápr. 10. 13:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Elméletileg hűtés ezerrel és az elsősegélynél tényleg úgy van, hogy sebszélektől távolodva betadinos bucival áttörölheted, DE kórházban konkrétan belenyomják a sebbe a betadint, vagy ráöntik a sebre, az orvosok.

Betadin kenőcsöt tilos a sebbe, folyékonyat lehet önteni. Ha vizsgán kérdezik, akkor inkább a sebszéleket mondjad... (Habár anno engem orvos vizsgáztatott és ő úgy is kérte vissza, hogy sebbe belenyomjuk)

Nagyobb buktató volt, hogy mivel fedheted le a sebet ;)

2013. ápr. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!