Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » TB fizetése, mikortól? Jól...

TB fizetése, mikortól? Jól szűrtem le a dolgokat? Egyáltalán lehet hinni az ezen az oldalon leírtaknak? Ha igen akkor mi történik abban a 45 napban mikor már nem vagyok jogosult az eü. Szolgáltatásra, de még nem is kell fizetnem? Hogy van ez?

Figyelt kérdés

Bocsánat a terjedelemért. Előre is köszönöm az esetleges válaszokat.


Olvasgatom a jogszabályt, de nem minden tiszta.


Ez az oldal ( [link] )

ezt írja:


i)

" Az i) pontban (ebben leírja milyen oktatási intézményekben) említett tanuló és hallgató, a tanulói jogviszony, illetőleg a hallgatói jogviszony kezdetétől a diákigazolványra való jogosultság megszűnéséig jogosult egészségügyi szolgáltatásra, ideértve a tanulói, hallgatói jogviszony szünetelésének időtartamát is. (Tbj. 16/A §)."


Tehát amíg nem le nem jár a diákom, addig jogosult vagyok a TB-re..ezt szűrtem le.



Másik oldalon ( [link] ) olvasott infó alapján:


" Azok a diákok akik a hazai alap- vagy középfokú intézményben nappali rendszerű oktatásban részesülnek a diákigazolványra való jogosultság megszűnéséig alanyi jogon jogosultak az egészségügyi szolgáltatásra, ezt követően pedig további 45 napig még passzív jogon igénybe vehetik. Amennyiben egy diák befejezte a középiskolai tanulmányait, de nem tanul tovább, illetve nem nappalin, hanem levelező tagozaton tanul, akkor a diákigazolványa (tanulói jogviszonya) október 31-ig még érvényes, és ezt követően 45 napig biztosított, vagyis december 16-i hatállyal kell az adóhatóságnál bejelentkeznie.


Ugyanez vonatkozik azokra is, akik nappalin végeztek felsőfokú intézményben, de nem tudtak elhelyezkedni, nincs munkahelyük. Nekik is legkésőbb december 16-ával kell az adóhatóságnál bejelentkezni, valamint egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni, mert enélkül csak teljes költségen vehetnek igénybe a szolgáltatásokat. "



Itt már az áll, h a jogosultságom, azaz a diákom megszűnésétől még van 45 napom, h fizetnem kelljen.



2013. máj. 13. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Én - tudom, baj- , de nem fizettem, és csak most sikerült elintéznem, hogy az önkormányzat állja a TB-m egy évig. Kaptam az APEH (NAV)-tól papírt, abban azt írja, december 16-tól nincs TB-m. Tavaly érettségiztem, szóval szerintem rád is ez vonatkozik :) Dec. 16. után kell magad után fizetni, hacsak nem találsz munkát :) Vagy menj be az önkormányzathoz, igényeld meg, hogy fizessék helyetted, ha rászorult vagy, egy évre megkapod :) (Bocsi a hosszú válaszért)
2013. máj. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Abban a 45 napban is igénybe veheted az ellátást.

Akinek pl. munkaviszony szűnt meg, nekik a munkaviszony megszűnése után még 45 napig van ellátásuk, viszont a 45 nap után kell maguk után fizetni vagy ha szociális rászorult, akkor utána másnak fizetni, mivel onnantól nincs ellátás.

Olyan diáknak, akire vonatkozik az a jogszabály, nekik meg december közepéig van ellátás, addig nem kell fizetni, utána igen.

Aki tudja maga után fizetni, annak maga után kell, aki meg nem tudja, az kérheti, hogy az önkormányzat szociális alapon fizesse utána.

2013. máj. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
most fejeztem be az egyetemet, és elvileg a diákom március végéig még jó volt. (Ha lett volna még aktív félévem azt ilyen március környékén kaptam volna meg,) szóval gondolom kb. most értem annak a 45 napnak a határára..
2013. máj. 13. 19:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok én is. Tegnap ért véget a passzív támogatás,ha jól számoltam.
2013. máj. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!