Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mégis mi számít sürgős esetnek?

Mégis mi számít sürgős esetnek?

Figyelt kérdés
Szülésem után egy héttel nagyon rosszul lettem éjjel. 20 percembe telt mire lekászálódtam az ágyról, hogy kimenjek a fürdőbe annyira görcsölt a hasam és a hátam, hogy négykézláb másztam már. A lázam felment 39 fok főlé és már ülni sem tudtam a fájdalomtól. Édesanyám felhívta a mentőket akik közölték, hogy csak orvosi kérelemre mennek házhoz mert ez nem sürgős eset, hívjuk az ügyeletet. Ott azt mondták, hogy a lázas állapot nem sürgős eset ezért se mentőt nem hív se nem jön ki, hogy megnézzen és különben is csak begyulladhatott a méhem menjek be a kórházba. Majd egy óra volt mire lázcsillapító bevétele után még mindig lázasan fel tudtak öltöztetni és kocsiba rakni, hogy bevigyenek. Kiderült a méhem nem ürült ki, tele van vérrel. Antibiotikumok tömkelegét kaptam napi háromszor folyamatos infúzióval és megműtöttek. Egy hétig voltam kórházban, a méhemet majdnem ki kellett venni. Miért van az, hogy amikor a már délelőtt részeg szomszédom elesett a ház előtt ahhoz jön mentő de én meg is pusztulhatok otthon. Kérdem én mégis mi az ami sürgős esetnek számít?!!
2013. máj. 16. 07:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan az számít sürgős esetnek, aminek az ellátása nem várhat a következő rendelési idő megkezdéséig.


Személy szerint úgy gondolom, hogy teljesen jogos a felháborodásod, én is láttam már sok érdekes dolgot az egészségügyben.

2013. máj. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát én egyszer nagyon melegben a suliból jövet a villamoson elájultam, kihívták a mentőket. Már mire kiértek, semmi bajom nem volt, meg is vizsgáltak, minden negatív volt, mentem volna haza, de nem engedtek, bevittek a kórházba 6 órás megfigyelésre (este fél 11-ig ott kellett feküdnöm tök egészségesen egy kórteremben). Én sem értem igazán a logikáját. Szerintem ha épp van elég mentős, akkor sürgős esetnek számít minden és kimennek, ha meg nincs elég ember vagy nincs kedvük kimenni, akkor nem vagy sürgős eset, hiába haldokolsz.
2013. máj. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez valóban nem "mentős eset",de az ügyeletnek kutya kötelessége lett volna kimenni.Mentős sürgősségi eset,ami közvetlenül az életet veszélyezteti. Pl. az elesés azért,mert nem lehet tudni,milyen sérülés érte a beteget-akár részeg,akár nem.
2013. máj. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, azért én vitatkoznék azzal, hogy ez "nem mentős eset"


Itt nem a láz volt a lényeg, hanem az erős hasi fájdalom. Egy ügyeletes orvos, vagy mentős telefonon keresztül hogy tudja megítélni, hogy nincs-e belső vérzés vagy valamilyen más életet veszélyeztető probléma?

2013. máj. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ahhoz orvosi diploma, hogy tudjam, szülés után egy héttel ilyen szintű fájdalom és láz nagy bajt jelent.

Felháborító az eset, biztosan nem hagynám annyiban.


Mint hogyan azt sem, hogy egy rokonom múlt héten összeroncsolta két ujját, saját kocsival mentek be Budapestre kórházba, mire a döbbenet, hogy két helyről is elküldték, mondván nem oda tartozik.

Ja, kérem, csak a szerencsén múlott, hogy megmaradtak az ujjai.

2013. máj. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Tényleg felháborító,de a mentőknek nincsen kapacitása minden hasfájós,lázas beteghez kimenni.Ez az ügyelet dolga(lenne). Ha az ügyeletes orvos,úgy látja hívhat mentőt.Ez így van "kitalálva". Van olyan körzet,ahol 26 településre 2 db mentő jut(és ez így volt 7 évvel ezelőtt is). Ha a mentő minden hívásra kimenne,többen halnának meg.Gondoljatok bele,ha kimegy a mentő a kérdezőhöz,akinek valóban komoly problémája volt,de nem életveszélyes,akkor az idő alatt elképzelhető,h máshol valaki éppen ezért hal meg pl. infarktus következtében,mert a mentő "foglalt". Mit szólnátok,ha ez éppen a saját szeretteitekkel történne meg?!

Ezért az ügyeletet el lehet marasztalni,de a mentőket nem.

2013. máj. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A mentők kapacitása valóban nem az optimális szinten van, de azért egy szülés utáni görcsöktől fetrengő lázas nő nehogy már ne legyen egyértelműen sürgős eset. Nem arról van szó, hogy rátört a PMS.


Én egyszer több mint egy hétig masszívan f.ostam, szerintem salmonella fertőzés volt. Házidokinál kétszer is voltam ez alatt, de semmi nem használt. Mikor már konkrétan vért f.ostam, elmentem az ügyeletre...a saját körzetembe nem akartam menni az ügyeletre, mert onnan már egyszer elzavartak, másik kerületben kötöttem ki, ahonnan szintén elzavartak, hogy menjek be a kórházba, ha bajom van. Bementem. Ott közölték, hogy lábon jöttem, ez nem sürgős eset, majd rendelési időben menjek be a háziorvoshoz. De ott már voltam!!! Na mindegy, erőm nem volt felháborodni, hazamentem beletörődni a sorsomba. Istennek hála, meggyógyultam magamtól. De sokat tanultam belőle. Kérdezőnél ez nyilván nem lett volna kivitelezhető, még jó, hogy a kórházban elláttak.

2013. máj. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat. Hát azt én is tudom és megértem, hogy mentőkből kevés van és nem is ez volt amin felháborodtam hanem az, hogy az ügyeletes orvos sem volt hajlandó kijönni, hogy megnézze mi a helyzet. Amúgy iszonyúan meg voltam ijedve hiszen nagyon rosszul voltam és ott volt mellettem az egy hetes kisfiam is. Kedves utolsó azért a Te eseted sem semmi. És alátámasztom, hogy ha a saját lábadon mész be akkor elküldenek szakrendelésre és nem néznek meg mert engem is el akartak küldeni. Csak azért láttak el aztán mert a szüléshez volt fogadott szülésznőm akit felhívtam, hogy nem akarnak megvizsgálni és elintézte a dolgot. Amúgy várhattam volna meg a reggelt és ülhettem volna órákig a rendelésen mert ugye időpontom nem volt kérve. Mellesleg mondva még: aki mellém került a kórteremben pozitív terhességi teszt után iszonyatos fájdalommal jött be, leküldték a rendelésre, ott ült két órát mire megnézték és kiderült, hogy méhen kívüli a terhesség. Felhozták, megműtötték, már vér volt a hasüregben neki. Ha már nem háborgatja az ember a mentőket, nem jön ki ügyeletes és ha négykézláb is de bemászik ugyan vizsgálják már meg az embert hiszen nem jó kedvéből megy be valaki az kórházba hanem mert nagyon rosszul van. Ezért fizetjük a TB-t vagy nem??!

Az ügyeletes dokival nem tudtunk mit kezdeni , panaszt akartunk tenni ellene de azt mondták, hogy fel lehet jelenteni de igazán csak akkor tegyük ha van rá időnk, pénzünk mert be van védve az orvosok háta rendesen és sajnos sokszor veszítenek pert az ember az ilyenekkel szemben. Hát ez az itteni ellátás!!

2013. máj. 17. 06:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!