Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hólyagos (másodfokú) égésem...

Hólyagos (másodfokú) égésem van, tehetek rá testápolót?

Figyelt kérdés
Tudom hogy aloe verát kéne vagy égés utáni krémet, de nincs itthon.
2013. máj. 18. 23:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én sudocremet tettem rá, gyönyörűen meggyógyította.

Vagy valami hámosító popsikenőccsel próbáld meg ha van.

2013. máj. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ne! Inkább folyass rá hideg vizet, és tegyél rá steril kötést.
2013. máj. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
46%

Baba testápoló mehet rá, az nincs dugig vegyszerezve és nem szedi szét a maradék bőröd sem.

Nekem ez segített amikor elfogyott a fenistil gélem és nem volt más kéznél. De a Bepanthem is jó rá.

2013. máj. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Nehogy rákenj valamit, mert jól elfertőzi. Majd, ha kipukkadt a hólyag és begyógyult a seb, akkor kenegetheted.
2013. máj. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Nekem tenyérnyi területen égette meg a lábszáram egy kipufogócső. Nem voltak hólyagok, mert a bőr szinte leolvadt róla. Hideg vizet folyattam rá, de beleragadt volna a kötés ha simán bekötöm, én ezért kentem be sudocremmel. Ez antiszeptikus kenőcs.

Amúgy tényleg a steril kötés lenne a helyes eljárás.

2013. máj. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%
Ha még nagyon égető az érzés, akkor folyass rá hideg vizet, vagy tartsd víz alatt. Szerintem hólyagosra ne kenj semmi testápolót, hanem ha már nem kell hűteni, tegyél rá gézlapot. Aztán ahogy el tudsz jutni a gyógyszertárba, vegyél Gentamicin kenőcsöt és azzal kenegesd.
2013. máj. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
33%
Sudocream a legjobb, de ha van valami zinkes krémes, az is tuti. Ha nincs egyik sem, tegyél rá tejfölt, hagyd, hogy beszívja a bőröd.
2013. máj. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
... vagy bármi hasonlót, ami jó égésre. 6-os voltam.
2013. máj. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
zinkes = cinkes
2013. máj. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%

égési tapaszt tegyél rá csak, ha majd lesz

bármilyen krémmel egy friss égési sérülést csak elfertőzhetsz, meg lassíthatod a regenerálódását.


ha nagyon friss, hideg vizet kell folyatni rá 20 percig legalább, mivel a szövetek nem csak akkor károsodhatnak amikor a hőhatás éri, hanem utána még egy ideig ezen segit a hideg viz

2013. máj. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!