Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért ilyen taplók az orvosok...

Miért ilyen taplók az orvosok / ápolók?

Figyelt kérdés
Ma reggel szedték le a gipszem... mondták, hogy " Máskor meg kellene gondolni, hogy mikor töröd el a kezed " ezt a gipszelő mondta, a röngtenen semmi nem volt, aztán vissza a traumára, na ott olyan parasztok voltak, hogy az hihetetlen... 16 éves vagyok.. megkérdezi, hogy dolgozok-e már... aztán mondták, hogy ( persze flegmán, mikor én 100% -ig normális voltam ) javasolt a gyógytorna, mivel már volt eltörve egyszer a kezem, ezért tudom, hogy mi is az... egy semmi... + anyukám is egészségügyben dolgozik, simán megoldja... ( persze, nem magyarországon ) erre az egyik igen okos " jó, akkor minek jött be, hogyha anyja is letudta volna szedni a gipszet " és ezt mégis ki mondta? úristen..szánalmas

2013. máj. 28. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos én is tapasztaltam már ezt, főleg a Semmelweis Egyetemhez kapcsolódó kórházakban. De a régi Honvéd kórházban is voltak paraszt nővérek. (Most nem tudom.) Nekem is a kezem volt eltörve, és műteni kellett. Előtte velem vitettek át valami vérplazmát egy másik épületbe, merthogy "nem a lábam tört el". De egy "légyszives" már nem tellett a nővértől, csak a suttyó stílus.


De azért nem mindenhol van így, van rengeteg ellenpélda is. Hogy miért van, azt nem tudom, de talán a hatalom teszi. Amikor kiszolgáltatott helyzetben vagyunk az orvosnál vagy kórházban, akkor ez valami hatalomérzést ad az ott dolgozóknak, és ez évek alatt beleivódik a személyiségükbe. Szánalmasak...

(Tisztelet a kivételeknek.)

2013. máj. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Gáz vagy nem gáz, de én ezeket már nem hagyom szó nélkül. Szerencsére ritkán járok orvosi rendelőkben, kórházakban, akkor is általában kísérőként, de én az ilyen beszólásokra szoktam reagálni. Régen nem mertem volna megszólalni, de hát amiket meg nem engednek maguknak. Például a fenti példára egy ilyet tuti beszóltam volna, hogy "máskor meg kellene gondolni, hogy mikor nyitod ki a szádat" vagy valami hasonlót.


Én mikor egyszer kb csúszva mentem be a sürgősségire, annyira rosszul voltam, a recepciós hölgy úgy fel volt háborodva, hogy én hogy merem őt este 11-kor zavarni, miközben ő a kedvenc sorozatát nézi. Hát kb. levegőt nem kaptam, de én úgy elküldtem őt a jó k*rva anyjába, hogy több kérdése nem volt..


És most lehet azt mondani, hogy én vagyok a bunkó, de már meguntam azt, hogy ok nélkül jópofizzak bárkivel is, aki nem érdemli meg. Ha én normálisan tudok kommunikálni másokkal teljesen mindey milyen szituációban vagyok, akkor talán nem gond ha ezt én is elvárom. És ha ez nem így történik, hát csupán alkalmazkodom az illető stílusához..

2013. máj. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy kiskorú vagy, plusz még ki vagy szolgáltatva, remek lehetőség arra, hogy istent játsszanak. Így adják ki magukból, hogy őket meg a felettesük cseszteti. Hatásos, ha visszaszólsz, de ne durván, csak finoman, okosan. Hiszen tényleg ki vagy szolgáltatva.... Évekig tűrtem ezt én is, most már visszaszólok, és hát van, hogy durván, de ha visszavesznek, akkor én is visszaváltok normálisra.

Férjem egészségügyben dolgozik, és neki is az a véleménye, hogy vissza kell szólni.

2013. máj. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Na, akkor jöjjön egy ellenpélda...:) Én a debreceni Kenézy Kórházban a gyermekpszichiátriáján voltam 8 napot. A főnővért naponta többször megölelgettük, a nővérek igazi tündérek voltak. A férfiápolók már néha durvábbak voltak, de amilyen fiúk akkor ott voltak..Én gyógyszerbeállításra mentem be, mint beteg a kórházba, soha kárt nem tettem magamban, csak beteg voltam, iskolát sem kerültem, feltételeztem, hogy kedvesek lesznek velem, hisz én is próbálok az lenni, tényleg azok voltak. Cukik voltak az orvosok, a nővérek is, hogy a kezelőorvosomat ne is említsem!! Ő a legaranyosabb. Én nem állok sem az ápolókhoz, sem az orvosokhoz egyáltalán negatívan, kincset érnek, sok életet mentett szerintem mindegyik. Én tisztelem, szeretem őket, és ezt igyekszem ki is mutatni. És a gy.pszichiátrián mindenkivel kedvesek voltak, függetlenül attól, hogy szegény családból jött-e vagy nem, fizetett/adott ajándékot-e vagy nem. Sőt, segítettek a szegény gyerekeken is ahogy tudtak..meg mindenkin. Én csak gratulálni tudok nekik, csodálatosak. 18/L
2013. máj. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hat van jopar idiota ember az is biztos.


Amugy nekem apolo a vegzettsegem, de volt, hogy mas korhazban siman visszaszoltam egy apolononek - persze nem ilyet, amit fent irtatok, hanem olyat amitol kicsit magaba szall.

Jol mukodik a rendszer, nem bantok senkit, es az esetek tobbsegeben normalis hangnemre valtanak. :)


De ezt barhol megcsinalom.

2014. jún. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!