Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hallotatok arról hogy kötelező...

Hallotatok arról hogy kötelezővé akarják tenni a szűréseket? (pl nőgyógyászati, urológia, bélrenszeri, mell, tüdőszűrés a híradóban látta az egyik ismerősőm, lényeg lennt van)

Figyelt kérdés

Oké,én értem hogy szeretnék ha egészségesebbek lennének az emberek,de szerintem nem helyes hogy kötelezni akarják hogy évente urológia,nőgyógyászati és bélrendszeri,tüdő szűrésekre menjenek az emberek.


Nekem egyáltalán nem jönne be,nagyon megalázónak érezném és fel is háborítana ha bélrendszeri szűrésre akarna bárki is kényszeríteni,megalázó lenne hogy akaratom ellenére a fenekemen keresztül vizsgálódjon bárki is,vagy ha elrendelnék hogy most már pedig szűrésre kell menni,a tucat,futószallaghoz hasonló szűrések sosem jöttek be.


A tüdőszűrésre is sokan azért nem mentek el a nők,mert sokan nem igazán szeretnének félmeztelenül más nők előtt lenni,az én ismerettségembe is ez a helyzet,nem hinném egy idegen embernek látnia kellene bárkit is mert szűrésre megy,itt nem orvosra gondolok.:-)

És a tüdőszűrés is hiába volt kötelező nem volt sok értelme sok gép igen elavult volt és nem is jelezte ha baj volt,csak ha már igen nagy.


Aztán még itt van a lényeg,hogy a háziorvos utalná be az embereket és ő vezetné fel hogy kinek mi baja,oké eljárok a háziorvosomhoz,de nem szeretném ha az én intim dolgaimról tudna,a legtöbb férfi meg még inkább így van.


Aztán beszéljünk hogy a melleket is szűrni akarják,nem hinném hogy minden nőnek jó ha összepréselik a mellét,és a korosztályok sem mindegyek.Láttam hogy megy a mellek szűrése,ott van egy csomó nővér,már ez is elég zavaró,nem hinném hogy 5-6 ember kell hogy ott nézegessen,eleve ciki,kellemetlen az egész,aztán meg az öltözőbe az hogy más nők előtt vetkőzz egyből félmeztelenre,más betegnek,vizsgálandó félnek nem hinném hogy látnia kellene.


És nem hinném minden lánynak 18 évesen mindenképp rákszűrésre kell mennie,van aki még nemiéletet sem él.Ezek a tucat,elrendelt szűrések igen megalázóak.Sok fiatalnak,ahogy felnőttnek sem mindegy hogy milyen nemű az orvosa,sokan azért járnak magánorvoshoz is mert szeretnék ha vizsgálatkor csak az orvos lenne bennt.



Ahogy nem hinném hogy egy 18-20 éves fiúnak mindenképpen urológushoz kellene mennie és a fenekén keresztül kellene tapogatni a prosztatáját.


Szerintem úgy ahogyan ezek most elgondolták hogy elrendeljük igen sok embernek sérülni fog a szeméremérzetéhez füződő joga,igen nagy gondok lesznek.


Gondoljunk bele hányunknak vannak negatív élményei az iskolás éveiből is mert annyira figyeltek ránk.


Remélem ezek csak tervek.


2013. máj. 31. 20:29
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Ne értsetek fére nem arról beszélek,hogy ezen vizsgálatok fölöslegesek,de senkit nem szabadna kötelezni,a kötelezés nem a legjobb mód.
2013. máj. 31. 20:32
 2/24 anonim ***** válasza:
66%
Öhm. Persze, érthető amit mondasz, de azt is vedd figyelembe, hogy a jelenlegi állapot szerint embereket évekig nem lát orvos. És emberek ezért meghalnak (ráadásul drágán halnak meg). Értem én h bajod van a prosztatavizsgálattal, de mondok valami meglepőt: a rectális digitális vizsgálat a normál fizikális vizsgálat része. Tehát elvileg mindig el kéne végezni, ha orvoshoz mész... de szinte sosem csinálják. Így szerintem nem is fogják, egyszerűen nem indokolt. Amúgy meg egyszer úgyis el kell menned ilyen szűrésre ha gondolsz az egészségedre, és hidd el valaki 40 évesen erre sokkal nehezebben veszi rá magát mint huszonakárhány. A másik részről nem hiszem h egy fiatal lánynak gondot okozna levetkőzni egy röntenre, mert addigra már rég nőgyógyászhoz jár elviekben. Kicsit úgy érzem h a saját félelmeid akarod igazolni ezzel, de én személy szerint üdvözlöm a dolgot. Szerintem nincs mitől tartanod, nem fognak lefogni és benned túrkálni, ilyen fiatalon meg pláne nem hinném. Szóval no para.
2013. máj. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem pedig jó dolog ez mert amúgy meg nem mennek el az emberek csak ha baj van. Nem mindenhol megy ez amit te leírtál. Ahol en voltam mamográfia ott csak 1 asszisztens volt bent. Az endoszkopián is csak a szükséges emberek vannak bent. Az oktató kórházakban előfordul hogy tanulók is bent vannak de nekik meg joguk van ott lenni

Másrészt meg életkorhoz vannak kötve a kötelező szűrések. Nem kell 20 éveseb beltukrozesre menni, de volt arra is példa hogy 28 évesen hal meg valaki méhnyakrákban. És tudnék meg mesélni.

2013. máj. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Olyan nincs hogy valakit a háziorvosa évekig ne lásson,mert ha dolgozol akkor van üzemorvosi vizsgálat,aminek arra kell kiterjedni hogy alkalmas vagy e a munkád ellátására és nem hinném,hogy egy irodai,gyári,eladó munkát a nemiszerved,vagy végbeled érintene.


Nem nem üdvözlöm,mert igen sokakat fog sérteni hogy a fenekedbe akarnak felnyúlni.


De tévedsz a legtöbb fiatal,de sok középkorú sem szívesen vetkőzik még melltartóra sem mások előtt,főleg ha olyan helyen dolgozik,ahol nincs egyen poló,nem kell átöltözni.Aki le is vetkőzik melltartóra,az sem vektőzne egy cicire mások előtt,ez nem kitaláció,ez a valóság.Én biztos,ahogy a kollegáim sem vetkőznénk félmeztelenre egymás előtt.


és az sem igaz hogy a legtöbb lány 18 évesen már simán eljut a nőgyógyáshoz és nem jelent nekik gondot.


Te férfi vagy?


Megmondom mért nem igaz hogy a legtöbb 18 éves már nődokinál járt volna,mert ha itt olvasol van aki simán már 20 elmúlt,akár 24 éves is és nagyon fél.


A simán elmegy nőgyógyászhoz meg nem igaz,aki évente rendszeresen jár hát hallanod kellene,látnod hogy egymás között ha megbeszélik hova készülnek,igaz próbálják viccesen elmesélni,de tele vannak fusztrcációval,izgulnak.Simán senki nem megy nőgyógyászhoz tudva hogy feldugják a kacsát és mintát vesznek ami nem éppen kellemes érzés,van akiknek fáj is és nem épp mondhatjuk hogy kellemes lenne amikor a legintimebb testrészedet vizsgálják.

2013. máj. 31. 20:52
 5/24 Shamandalie ***** válasza:
100%
Szerintem sem lenne rossz, ha minél több ember, minél több szűrésre elmenne. Viszont van egy olyan érzésem, hogy ezt teljes mértékben nem tudják kivitelezni, betartatni. Alig van kapacitás a panaszos betegek vizsgálgatására is...
2013. máj. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Én is tudok példát mondani az az ismerősőm aki félévente önszántából járt szűrésre igaz jó indulatú de cisztája lett,és nem is vette észre a doki,csak amikor nagyon panaszkodott a nagynéném,aki meg nem járt csak 10 évente tök egészséges.Korábban nagyanyáink sem jártak szűrésekre és mégis éltek.


nem mindenki lesz rákos sem és nem mindent lehet szűréssel megelőzni,vagy észrevenni.

2013. máj. 31. 20:54
 7/24 A kérdező kommentje:

Oktató kórház ide vagy oda,a beteg beleegyezése nélkül nem szabadna hogy egy tucat ápolónak tanuló középiskolás tini,vagy éppen 20-on éves orvosnak tanuló ott nézegessen,ez igen sértő.Betegnek is kellene hogy legyen joga.


A betegnek meg a méltóságához van joga.Van ismerősőm ahol egy csomó 15-16 évest hívtak be,akik röhögcséltek.

2013. máj. 31. 20:57
 8/24 A kérdező kommentje:

Mindegy én reménykedek hogy a teljes jogainkat nem fogják eltaposni,mert ha ezt bevezetnék akkor erről lenne szó.


A futószallag módszer igen rossz módi lenne,nekem sem mindegy ki az orvos éppen,és hány ember van jelen,hogyan áll hozzám.A kényszer nem hinném eredményes lenne,mert lelki egészség is van,és a kényszer az ezt is sérti.


A rendelőkbe még ha időpontra is mész órákat kell várni,még ha fizetsz is érte éppen.Ez nem lenne jó módszer az már biztos.Van aki még a kórházak szagát sem tudja elviselni.Űakinek meg nincs pénze az ki tudja kinek a keze és módszere alá kerülne


És mi van a fogak állapotával,hány szájrákos van,az emberek nem tudják megcsináltatni a fogaikat mert olyan drágák,itt kellene elkezdeni.Aki kezeltetné is magát olyan drága nem tudja,fogdokihoz mindig jártam,de iskolá koromba is csak nekem mondta ez lyukas,az lyukas tájékoztatást meg nem írt a szülőknek,na persze az iskolás gyerek majd szól róla.de fogszabályzás is kimaradt,meg a jó csúnya tömések jellmezték csak.

2013. máj. 31. 21:03
 9/24 A kérdező kommentje:

Mindegy én úgy gondolom azért mert nekem valami tetszik,jónak találok még nem lehet másra ráerőszakolni.


Tehát azért mert valaki jónak találja a szűréseket,menjen el,ott a lehetősége,de mindenkit kényszeríteni rá nem lehet.Ami az egyiknek jó a másiknak még nem.

2013. máj. 31. 21:05
 10/24 anonim ***** válasza:
74%

Orvostanhallgató vagyok. Mégis mit gondolsz, hogyan tanuljuk meg, milyen egy beteg, ha sosem láttunk? Persze azt szeretnéd, hogy tapasztalt orvosaid legyenek, de azt nem, hogy valaki lássa h téged esetleg megvizsgáljanak több ember szeme előtt? Nem vagy te egy kicsit önző?

Amúgy meg a beteget mindig megkérdezik, hogy megengedi-e, hogy az orvostanhallgatók jelen lehetnek e a vizsgálatnál. Senkit, érted SENKIT nem érdekel, hogy te hogy nézel ki. Abszolút rohadtul nem. Gondold el az mit érez akit intezníven kezelnek, meg sem tudja mozdítani a kisujját, több cső lóg ki belőle mint ahány lyuk van rajta. Most ő ehhez képest szerinted mit érez? Egyszer lehet hogy te is oda kerülsz (adja isten h ne!) de akkor fejre állsz, h jajj meglátnak meztelenül. Igen, mindenki tud rossz példákat mondani. Viszon ápolástan gyakorlaton a sebészeten volt egy lány, aki szanaszét törte magát egy autóbalesetben. 14 éves. Mi, hallgatók soha nem mehettünk a közelébe, mindig csak a nővérek voltak a szobájában, és mindig csak nők. Plusz, az anyukája ott alhatott mellette, annnak ellenére h ez egy felnőtt osztály.

Szóval hagyd abba a sipítozást, mert ha katonaság lenne akkor még meg sem kérdeznék, hogy le akarsz vetközni vagy sem. Nőjj fel. Én értem h nem vágyik rá senki, de az életben nem minden tejbepapi. Ettől még nem fogsz lelki törést kapni. Én is voltam urológián, jóval fiatalabban mint te, nem volt rektális digitális vizsgálat, de vetközni meg megmutatni mindent meg kellett. Kicsit ciki volt, de ettől még nem tört keresztbe a kicsi életem. 20 éves az pedig, akárhogyis, de felnőtt. Had ne magyarzázzam tovább. Első voltam.

2013. máj. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!