Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Allergia közben lehet antibiot...

Allergia közben lehet antibiotikumot szedni?

Figyelt kérdés
Már pár hete allergiás vagyok. Nem tudják h mire. (azt mondták valószínű allergia mert minden leletem negatív lett az allergia teszt is) Nem kapok rendesen levegőt be van dugulva az orrom stb. És néhány napja hőemelkedésem van. Amikor elkezdődött akkor is hőemelkedésem volt de a tüdő röntgen meg az arcüreg is negatív lett. Inen jött h alergiás vagyok (vagy pszihés de csak a szabadba 11 és 3 óra között és este 7és 8 között jön ki a nehézlégzés)Szóval ha tegyük fel tényleg allergiás vagyok és mellé beteg is és kapok antibiotikumot akkor az veszélyes lehet vagy nem?
2013. jún. 3. 23:43
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni hogy nem szokott lázam lenni csak hőemelkedésem. Legutobb akkor volt lázam amikor 2oldali tüdőgyulladásom volt [azt sem vették észre csak amikor már 41 fokos lázam lett hírtelen felugrott és majdnem el ájúltam és sűrgősen ki kellet vizsgálni, az orvosnak túlóráznia is kellet mert nem hagyhata félbe a kivizsgálást. (gyerek orvos már felnőthöz járok aki nem veszi túl komolyan ha rosszúlérzem magam és elkönyveli pszihésként már volt 1 eset amikor ugyan ezt találta ki és magánúton derült ki h gyomorszájsérvem volt azért nem kaptam levegőt, most nincs)]Szóval ezért már hőemelkedésnél is kapok álltalában antibiotikumot.
2013. jún. 3. 23:51
 2/8 anonim ***** válasza:
Antibiotikumot szedni semmilyen esetben nem ajánlott, mert kinyírja a bélflórát.
2013. jún. 4. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Miért szednél antibiotikumot?

Indokold már meg, hogy mégis mire, miért kellene neked antibiotikumot szedned?


Az antibiotikum (ahogy írta előző válaszoló) a bélflórádat is szétvágja, így az immunrendszeredet tovább gyöngíti. Nem elég, hogy eleve allergiás lehetsz, tovább gyengíted magad. ÁBSZ-t is erősítheti az antibiotikum, na ez is jó arra hogy még betegebb legyél.


Az allergiákra van általános gyógymód, nem mindig jön be de letisztult étkezéssel, ha nem fokozzuk a szervezet gyulladását, autoimmun folyamatokat (pl. glutén és tejmentes táplálkozás kellene) akkor a meglévő allergia is megszűnhet.

2013. jún. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nyilván ha antibiotikumot írnak fel, akkor tájékoztatni kell az orvost, hogy allergiás vagy illetve, hogy arra milyen gyógyszer szedsz.


Nekem allergiás jellegű, de szintén mindmáig nem tisztázott eredetű csalánkiütéseim voltak, és kifejezetten antibiotikumot írtak fel rá, mivel bakteriális fertőzés is okozhatja. A második kúra után el is múltak (hol kopogjam le?), tehát akár attól is lehetett.

Az első kúra során viszont nagyon durván fellángoltak a kiütéseim. Nyilván ott sem lehet kizárni, hogy az antibiotikum miatt volt.


Mindezt egybevetve:

1. Mivel az antibiotikumot orvos írja fel, nyilván tudja mit csinál. (Jobb esetben:)

2. Antibiotikum kúra alatt szedj probiotikumot és különösen figyelj a mediátor mentes diéta betartására, mivel a bélflóra valóban sérülhet eközben.

3. Ha az allergiás tüneteid fokozódnak, vagy bármilyen más panaszod jelentkezik, akkor szakítsd félbe az antibiotikum kúrát, és azonnal keresd fel az orvost.

2013. jún. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Antibiotikumot szedni semmilyen esetben nem ajánlott, mert kinyírja a bélflórát."


Kivéve, amikor nagyobb gondod is van annál, mint hogy mi lesz a bélflóráddal.

2013. jún. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Addig oké hogy tönkrevágja a bélflórát de bízonyos esetekben muszáj beszedni. Arra meg h minek nekem antibiotikum, azért mert már lassan egy hónapja tömöm magamba a sok vitamint meg kb egész nap forro teán élek és azt mondták h talán allergiás vagyok. Nekem túl súllyos tünetnek tünik hogy nehezen kapok levegőt meg tudtommal nem jár hőemelkedéssel meg sárga köpettel. Az egész egy vírusos torok gyulladással kezdődőtt. Persze csak akkor mentem el orvoshoz amikor már nagyon fájt és nyelni nem tudtam, nem kaptam rá csak torokfertőtlenítőt. Azóta van ez az egész. Akkor egy másik kérdés mi okozz ilyen tünetet nehézlégzés, orr dugulás folyás nélkül)köhögés trutyi felköhögése.
2013. jún. 4. 22:23
 7/8 A kérdező kommentje:
A nehézlégzés azt jelenti hogy nehéz leszívni a tüdőmbe a levegőt, néha fáj. Tüdő röntgen negatív lett és már nem akarok több röntgent mert 1 héten belül 2 röntgenem is volt tüdő és arcüreg.
2013. jún. 4. 22:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező - felső légúti fertőzés. Vírus, baktérium...

Kell normál mennyiségű D és C-vitamin, akkor az immunrendszerünknek több esélye van normálisan működni. Ritkábbak az ilyen fertőzések.


"Kivéve, amikor nagyobb gondod is van annál, mint hogy mi lesz a bélflóráddal."


Előbb nagyobb gond van mint a bélflóra, ha optimisták vagyunk akkor túlélem a nagyobb gondot és krónikus problémákat kezdek kezelgetni amiket a bélfal károsodása, bélflóra megváltozása okoz. Ez már csak így van. Milyen jó, hogy van immunrendszerünk, ami ha jól működik akkor minimalizálódik a baktériumfertőzések esélye.

2013. jún. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!