Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha már voltam mononukleózisus...

Ha már voltam mononukleózisus (antibiotikum allergia) kábé fél éve és most nincs bajom de beveszek egy antibiotikumot, akkor mi történhet velem?

Figyelt kérdés
2010. márc. 28. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne vagyél be önként antibiotikumot! Az orvosodnak meg mondd el a problémádat. Biztos van rá megoldás.
2010. márc. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést.A mononukleózis az nem antibiotikum allergiát jelent. Ez egy vírusos fertőző betegség, főleg fertőző nyállal terjed, emiatt is hívják csókbetegségnek, vagy Pfeiffer féle mirigyláznak is nevezik.Tünetei főleg a láz, torokfájás, nyaki nyirokcsomó duzzanat, izomfájdalom, levertség.Mivel vírusos, ezért antibiotikumot nem kell szedni rá mert hatástalan, sőt aki szed, azon bőrkiütések jelentkezhetnek, elég csúnyán.Ágynyugalom, lázcsillapító a gyógymód és vérkép ellenőrzés, mert máj, lép probléma is lehet a szövődménye.Amúgy sem szabad orvos utasítása nélkül szedni antibiotikumot,meg hát egy szem nem is érne semmit.Ha nincs semmi baj, ne vegyél be semmit magadtól, ha meg van, menj orvoshoz.
2010. márc. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
amiiket leirtál pont a mononukleozis tünetei csak sok fajta neve van.és azért lett mer allergiás voltam a gyogszerre amit szedtem, ami az antibiotikum volt.és emiatt alakult ki.
2010. márc. 29. 13:32
 4/4 anonim válasza:
már bocsánat de te tévedésben élsz. a mononukleozis VELEJÁRÓJA hogy kiütésed lesz az amoxicilintől ami bizonyos antibiotikumokban benne van. Sokszor így tudják megállapítani hogy ez a betegséged.....valami komoly bajod van, adnak rá amoxicilint de allergia mutatkozik......azt hiszem orvost kéne váltanod :D
2010. aug. 3. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!