Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért jó a citrom az égési...

Miért jó a citrom az égési sérülésre?

Figyelt kérdés
szakács tanuló vagyok és a gyakorlati helyen egy másik tanuló megégette a kezét és azt mondták nekei tegyen rá citromot az jobb, mintha jegelné. Már korábban is hallottam ezt, de senki nem válaszolta meg miért használ, pedig nagyon érdekelne.
2013. jún. 7. 23:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Én csak arról tudok, hogy folyó vízzel a legjobb hűteni, kivéve, ha nyílt seb van, akkor semmit sem szabad belerakni, csak steril kötést, meg orvosnak kell ellátnia.
2013. jún. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak igaza van. Hideg víz,jegelés,ha kell fedő kötés és antibakteriális kezelés kell az égésre. A citromról még nem hallottam,próbáld ki,de én nem tenném.
2013. jún. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudom hogyan kell kezelni egy égési sérülést, és nyílván nem egy harmadfokúba nyomod bele a citromot. Engem is meglepett, de segít az enyhébb (első, másodfokú) égéseken, kevésbé hólyagosodott fel és a fájdalmon is segített jobb volt, mint a jegelés.
2013. jún. 8. 08:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Az égést sosem szabad jegelni, mert érszűkületet okoz és "beszorítja a hőt" a szövetek közé, ami a károsodás mértékét növeli. Tehát a citrom jobb a jégnél, de egy rendes vizes hűtés még jobb lehet.
2013. jún. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!