Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megszűnt a tanulói jogviszonyo...

Megszűnt a tanulói jogviszonyom. Nincs többé Egészségügyi Ellátás?

Figyelt kérdés

18 elmúltam, munka helyem idáig nem volt, és nem is tervezek dolgozni (jelenleg). Tanulni fogok. Esti iskolába készülök, de Ők azt mondták TB kártya nem jár, mert azt a munkahely adna.

Tehát akkor nem lesz egészségügyi ellátásom? Illetve kell valami díjat fizetni?


Nagyon nincs tapasztalatom a témában, segítséget kérnék.



2013. jún. 12. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha minden igaz, akkor december 15-ig még lesz ellátásod, ha most végeztél az iskolában, de erre azért kérdezz rá.

Amúgy a NAV (régen Apeh) az illetékes ez ügyben.

Kérned kell, hogy fizetni akarod magad után. Ez havi 6000 pár száz forint. Nem tudom a pontos összeget.

Vagy ha nincs miből fizetned és megfelelsz a szociális rászorultsághoz, akkor az illetékes önkormányzatnál tudod elintézni, hogy ne kelljen magad után fizetni, mert nem olyan helyzetben vagy, hogy fizetni tudd. És akkor ők átvállalják helyetted.

De így vagy úgy, mindenképpen el kell intézned. És ha elintézted, akkor lesz ellátásod.

2013. jún. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, neked kell szerződnöd a tb-vel és fizetned az egészségügyi ellátást. Havi 6660 Ft. Ebben az esetben vagy jogosult az orvosi ellátásra.

45 nap haladékod van rá.

2013. jún. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nappali tagozaton jártam egyetemre érettségi után, és amíg azt el nem végeztem, ugyanúgy biztosítva voltam, mint korábban. Sőt: az abszolutórium megszerzése, tehát a hallgatói jogviszony megszűnte pillanatától számítva még 6 hónapig biztosítva voltunk. Nem tudom azonban, hogy esti vagy levelező tagozaton is így van-e.

Utána, ha nincs munkahelyed, akkor vagy a NAV-nál kell bejelentened, hogy Te saját magad után akarod fizetni a TB-t (ez havonta 6 ezer-valamennyi forint), vagy pedig be kell jelentkezned a munkaügyi hivatalba pályakezdő munkanélküliként, és ez utóbbi esetben -- de csak ekkor -- kérvényezheted az önkormányzatnál, hogy fizesse utánad a TB-t.


Ha egyiket sem teszed, akkor -- mivel a TB-t KÖTELEZŐ fizetni -- a NAV utólag behajtja rajtad a teljes elmaradásodat kamatostul! Valamint természetszerűleg nem vagy jogosult ingyenes egészségügyi ellátásra, tehát ha pl. baleset ér, akkor ellátnak, de utólag ki kell fizetned a kezelésed százezres nagyságrendű árát.


Én így tudom ezeket, ha valakinek más értesülései vannak, javítson ki!

2013. jún. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak nappali tagozaton van tb-d, más esetben nincs.
2013. jún. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!