Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyi röntgent lehet elvégezn...

Mennyi röntgent lehet elvégezni 1,2 hónapon belül? (hosszú lessz)

Figyelt kérdés
Sajnos már egy hónapja légzési nehézségeim vannak. Az egész torokgyulladással kezdődött. Meg gyógyúltam a torok gyusziból de pár napra rá azt vettem észre hogy nehezen kapok levegőt mint ha telezabáltam volna magam olyan érzés mármint a légzés szempontjából. Csináltak 1 tüdő rtg-t 3 napra rá egy arcüreg rtg-t majd kb 3 hétre rá megint egy tüdőt. Mind negatív. Az orvos pszihésgondra gyanakszik. Az a baj h nincs rá okom fél éve passzív vagyok a fősulin most itthon pihenek. Régen volt refluxom gyomorszájsérvvel, lehet h kiujult. Nah már most h bíztosan meg tudják nézni ahoz nyelés rtg-kell és az lenne 1.5 hónapon belül a 4. rtg-m. Ez már eleve eléggé káros. ilyen még soha nem volt. Ugye van a másik alternatíva a gyomortükrözés namár most azt meg nem engedem mert nem altatásban csinálják és alabból nem bírom ha turkálnak a torkomnál pl füll orr gégésznél kb felnőt létemre le kell fogni vagy lidokainozni mert már volt rá példa h kirántotam az orvos kezét amikor nézte. Ez van :D szóval ha annál meg elkezdek ugrálni akkor végig sérti a torkom meg a nyelőcsövem v komolyabb. Tehát a kérdés mennyire lenne nagy gond ha 2hét mulva lenne egy nyelés rtg-m. Ha valakinek van orvos ismerőse vagy ő maga az akkor szívesen venném a válaszát :) Előre is köszönöm :)

2013. jún. 14. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
szia, figyelj, ha 1 CT alkalmával annyi sugárzás ér, mintha kb. 60 rontgenfelvételt csináltak volna. Ennek alapján nincs okod aggodalomra. És nincs olyan, hogy mennyi káros, ha valmi miatt kell csinálni, akkor nem számit hogy milyen gyakran, tehát ha hetente akkor hetente. Viszont ha indikáció nélkül csinálják, akkor persze káros a legkevesebb mennyiség is.
2013. jún. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én mikor intenzíven voltam, akkor naponta csináltak majdnem egy hétig mellkas röntgent, meg utána egy két nap kihagyással. Mondjuk hullott is a hajam rendesen.
2013. jún. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ez a 3 felvétel nem gáz, de tény, hogy az átvilágítós vizsgálatok több dózissal járnak, de nincs komoly hatásuk. van olyan traumás beteg akiről 20 feletti felvételt csinálnak egy alkalommal, még sincs semmi baja a sugártól.


amit még tudnod kell, hogy csak a szövetben elnyelt dózisnak van károsító hatása, az átmentnek nincs(minél keményebb a sugár annál kevésbé káros). ez azt jelenti, hogy a mellkasokat 100-130 kV közötti keménységű sugárral lövik meg(ez kemény sugárnak minősül), míg a kezeket-lábakat már csak 40-45 kV-tal lövik meg, sőt a mammográfiát 25-30 kV-tal készítik. tehát effektíve a mammográfia sokkal "veszélyesebb" mint a mellkas RTG.

2013. jún. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
másrészt 1 koponya CT 100 mellkasfelvételnek felel meg.
2013. jún. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!