Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hosszú lábgipsznél mekkora a...

Hosszú lábgipsznél mekkora a különbség a sima és a könnyített között?

Figyelt kérdés

A gipsz a lábujjam tövétől a combom végéig ér, ez most sima fekvőgipsz, van vagy 100 kilós :D, teljesen ágyhoz vagyok kötve benne, a járó milyen lesz? A könnyített tényleg érezhetően kevesebbet nyom súlyban és amúgy is jobb?


és egyáltalán, ilyen hosszú gipsznél van járó?


Meg vagyok rémülve, hogy hónapokig ilyenben kell lennem :S


Sípcsontom törött el egyébként, :S

görkorival csináltam :D



2013. márc. 13. 19:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem is volt mindkettő úgyhogy tapasztalt vagyok.

A fekvőre nekem raktak járósarkat ettől függetlenül.

A lényeg h így is nehezebb volt még a fekvőnél is a járó, kicseréltettem egy könnyítettre.

Kb harmada volt a normálnak, és nem esik szét. Szinte mindenben jobb volt. Sarok nélkül van és egy szandált kell venni hozzá, elég jól használható és tisztítható.

Ha van még kérdésed írj nyugodtan

2013. márc. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hosszú lábgipszből nekem csak hagyományos fehér volt, szintén sípcsonttörés miatt. Kb. két hétig volt fekvőgipszem, utána 10 hétig járó (én kaptam rá sarkat). Borzasztó nehezen szoktam meg, de a vége fele már egész jól elboldogultam. Csak mire levették, annyira gyenge lett a lábam, hogy nem is tudtam rendesen ráállni. Utána még kb. 3 hónapig jártam gyógytornára.


Rövid lábgipszből viszont volt már műanyag és hagyományos is. Még egy ilyen relatíve kicsi gipsznél is összehasonlíthatatlanul könnyebb és kényelmesebb a műanyag. Mivel a súlya csak töredéke, sokkal könnyebben tudsz benne mozogni, nem fáradsz el olyan hamar. Igazából a legfőbb előnye a műanyagnak a hagyományossal szemben a súlya, én legalábbis mást nem vettem észre.

Ha már terhelheted a lábad, akkor kapni fogsz hozzá egy szandálszerűséget, azt rá tudod húzni a gipszre, abban mászkálhatsz. Bár - ha teheted - a lépcsőzést kerüld, az nagyon nehéz ebben a fajta gipszben.

Ha teheted, akkor szerintem válaszd a könnyítettet, az egyetlen hátránya, hogy egy ekkora gipsz nem lesz olcsó.

2013. márc. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!