Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ennyire nincs emberi méltóságh...

Ennyire nincs emberi méltósághoz való jog a kórházakban? Esetleg ötlet, milyen felettes szervhez lehet fordulni?

Figyelt kérdés

1, Belgyógyászaton, a kardiológiai megfigyelőben ott vannak kb 20-an, egymástól fél méterre az ágyak, meztelenül a paplan alatt, mert arra hivatkoznak, hogy sürgősségi beavatkozáskor zavar a ruha, és teljes nyugalomban mennek ágytálazni vagy akár ágyneműt áthúzni akkor is, ha van ott látogató, de ha nincs is, a másik 19 ember előtt miért kell így megalázni egy kiszolgáltatott embert?

De mesélhetnék ennél durvább tapasztalatokat is, hogy traumatológiára hoztak egy fiatal srácot, eszméletlen volt, és a legnagyobb természetességgel pakolgatták egyik ágyról a másikra az egész folyosó előtt, és semmi ruha nem volt rajta. Hát nem tudom, nekem borsózik a hátam, de még szerencse, hogy szegényke eszméletlen volt, különben elsüllyedt volna a szégyentől. Utána még ki-be tologatták, vitték RTG, CT-re, a lepedő amivel letakarták, hol takarta, hol nem, és ott a tömegben lavíroztak az ággyal. Emberek, ez agyrém! Hol van a méltósághoz való jog? Vagy ha kiszolgáltatott helyzetben van valaki, akkor mindent lehet vele?


2, földszinti vizsgálóban tárva nyitva az ablak, bent meg meztelenül fekszik a paciens az asztalon, igazából csak az nem látja, aki nem akarja. Volt, aki finoman szólt miatta, aztán lehordták, mint a pengős malacot, hogy nem bírják a meleget, és ennyi. Ez is egy normális dolog? Azt már el se akarom képzelni, hogy a beteg kéri ki magának, mert akkor van egy tippem, hogy fognak vele bánni.

(és erre a nyitott ablakos dologra sokan panaszkodtak pedig)


3, A fenti két eset után az már csak apróság, hogy a drága nővérke a legnagyobb természetességgel kérdezi ki a beteget a folyosón, mindenki előtt, de még a legcikibb bajáról is.


4, Szintén traumatológiai tapasztalatom, hogy a tömegre fogva, egyszerre 3 embert szólítanak a vetkőzőbe, és hiába hívják őket utána egyesével, a másik kettő szépen végig nézi az egészet, szintén tök mindegy, miről van szó.


5, Sportorvosnál eleve teljesen természetes, hogy a tömegre hivatkozva, 4-5-6-osával hívja be a fiatalokat, és hát tudok olyanról, aki csak emiatt nem tudott elmenni, mivel nem akart a szégyenlőssége miatt. Lassan már ott tartunk, hogy a nemeket se bontják ketté, aztán csoportosan fiúk-lányok mennek be, és ha valaki morog emiatt, megint lehet egy tippetek, mi lesz a vége.


Csak én vagyok ennyire érzékeny vagy más is nagyon megalázónak tartja ezt az "ellátást"?

Na de próbáljon csak valaki felszólalni ellene...


Mikor fog ez a mentalitás változni már nálunk?

Ti mit szóltok ehhez?


(mielőtt valaki azt írja,hogy van betegjogi képviselő ... nos igen van, persze, csak azt nem tartja senki szem előtt, hogy az a kórház érdekeit képviseli a beteg előtt, nem pedig fordítva, és legtöbbször a kórház alkalmazásában áll! így hogy várunk bármit? nyugodtan lehet neki panaszkodni, de leegyszerűsítve ő pont arra van kitalálva, hogy elsikálja az ilyen ügyeket)



2013. jún. 15. 08:46
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:

Egy része tényleg felháborító, viszont egy részével nem lehet mit kezdeni.

Arról nem az orvos meg a nővér tehet, hogy egy szobában 20 ágy van, és fél méteres köz van köztük. Mit kezdjen vele? Ha ilyen a kórház, ilyen az infrastruktúra, akkor ez van. Nyilván egy magatehetetlen beteget kénytelen mások előtt pelenkázni, mert nem tudja állandóan kivinni máshová, és ott elintézni.


Traumán meg nyilván sürgős volt a dolog az eszméletlen beteggel.

Mondjuk ha vki összeseik és meghal az utcán, a mentősök meg letépik róla a ruhát, hogy újra tudják éleszteni, akkor is felháborodsz rajta?

A sürgős ellátás néha fontosabb, min hogy az öntudatlan beteg szemérmességére figyeljünk.


De persze ahol meg lehetne oldani, csak szarnak rá, az tényleg felháborító. Pl. a nyitott ablaknál mindenki szeme láttára vizsgálgatás elég gázos.

2013. jún. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:

Az általános szegénység és a szinte már katasztrofális egészségügyi és társadalmi helyzet ennyit tesz lehetővé.


Háború és éhínség alatt NINCS MÉLTÓSÁGHOZ VALÓ JOG.


Márpedig kezdjük észrevenni, hogy szép lassan olyan szintet közelít a szegénység, olyan rossz az egészségügy állapota, az emberek egészségi állapota, mint katasztrófahelyzetekkor. Tehát a körülményekhez képest túlérzékeny vagy.

Másfelől viszont vannak felelősei a rossz körülményeknek, ennek a lezüllésnek. Ezeket kellene felelősségre vonni, és romlás helyett építeni a dolgokat.. na az építésné az olyan jó érzésű emberekre mint te nagy szükség lesz.

2013. jún. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

elsőnek:


sztem újraélesztéskor az utcán, na meg sehol se kell levetkőztetni a pacienst, csak felül ... mivel lesz hatékonyabb, ha a boxerét is levesztitek róla? komolyan agyrém ...


második: oké, lehet magyarázni pár dolgot a szegénységgel, na de ami csakis a taplóság miatt van, azt nem ... azaz pl egy ablakot be is lehet csukni, és a folyosón se feltétlenül szükséges valakit meztelenül végigtolni.

Úr isten, ilyenekből mekkora botrány lenne egy normális országban, nálunk meg pont ez a baj h sokan még természetesnek is veszik.

2013. jún. 15. 15:01
 4/36 anonim ***** válasza:
Igazad van. Itt már az emberek lelkére ment a megvonás. Egy kórházi dolgozótól.. jájj nem is várnék tapintatot, emberi viselkedést szerencsétlentől :(
2013. jún. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:

"sztem újraélesztéskor az utcán, na meg sehol se kell levetkőztetni a pacienst, csak felül ... mivel lesz hatékonyabb, ha a boxerét is levesztitek róla? komolyan agyrém ..."


És láttál lte már olyat, hogy vkiről újraélesztés néven az utcán letépték a boxert? Mert én nem.

Akkor WTF?

2013. jún. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

nem láttam de te írtad példaként ...


egyébként hát oks ez a pénztelenség megmagyarázza a közönyt,na de hogy eleve így is rendezzenek be kórtermeket ... na meg akár sürgős volt akár nem, az RTG és a CT is átlát sztem egy boxeren. hát nem tudom, nekem ez durva, de az a baj h esélyt se látok a javulásra

2013. jún. 15. 20:22
 7/36 anonim ***** válasza:

"egyébként hát oks ez a pénztelenség megmagyarázza a közönyt,na de hogy eleve így is rendezzenek be kórtermeket ... "


Azt azért remélem vágod, hogy a kórházak igen nagy része nem 10 éve épült, hanem baromi régen.

Tudod akkor még nem ennyi ember, meg nem ennyi beteg volt, mint most.

Ha most építene kórházat, azt már a mostani előírásoknak megfelelően építik (pl. most tanultam népegtanból, hogy egy kórházi ágyra 8 m2-nek kell jutni). Viszont a régiekkel mégis mit csesszenek, úgy őszintén?

Szerintem ha adsz rá pénzt, nagyon szívesen átépítik őket a mai előírásoknak megfelelőre.

2013. jún. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

hát most már nagyon másfele megyünk, mert még mindig nem értem (vagyis továbbra se), hogy miért kerül pénzbe az ablakot becsukni avagy miért jobb a boxert is levenni (sőt, igazából még plusz munka is), de ha már pénznél és előírásoknál tartunk, akkor tudod mi a nagy gáz? hogy ez se probléma ... amennyi lóvé elcsúszik a korrupciós csatornákon, és egyéb teljesen nyilvános pazarlásokon, abból tudod mennyi luxuskórházat lehetne építeni?


de az első részhez még: nem lehet, hogy ez valamiféle perverzió? az-eü személyzet sajnos alapból is szereti érzékeltetni a helyzetből adódó felsőbbrendűségét, de persze egy kiszolgáltatott emberrel szemben ez könnyű.

2013. jún. 16. 04:47
 9/36 A kérdező kommentje:

Harcmuvesnek:

Tudod, mi az izgi? egy az egyben ugyan azok az emberek átmennek a magánkórházba más napokon, és láss csodát, amelyik az államiban egy atomparaszt, az a magánban képes még akár emberien is viselkedni, sőt, már majdnem azt meghaladóan is.

ehhez mit szóltok?

sőt, tovább megyek! amelyik az államiban arról híres, h sorozatosan elcseszi a műtéteket, és nem akarnak hozzá kerülni, az a privátban egy egész jó szakember. Hát szal mi folyik itt?

2013. jún. 16. 04:52
 10/36 anonim ***** válasza:
Ezt lehet nem kellett volna elolvasnom. Most én erre írhatnám hogy motiváció kérdése ugye.. de ez SZÖRNYŰ!!
2013. jún. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!