Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az EU-s TAJ-kártya pontosan...

Az EU-s TAJ-kártya pontosan mire jogosít? Minden eü-szolg igénybevételére vagy csak sürgősségi esetekre?

Figyelt kérdés

Mielőtt megkapok valami "kedves" választ, ezt maga az OEP se tudja igazán, eddig akárhányszor kérdeztem, mindig valami ködös és mindig más választ adtak.


Tudja valaki? Egyáltalán láttak már olyat pl Portugáliában is vagy hülyének néznek miatta?


Azért is merül ez fel megint, mert ha netán tényleg érvényes teljes körű eü-ellátásra, azaz akár egy családorvoshoz menésre is (ilyet is hallottam amikor épp jobb lábbal kelt az egyik OEP-es), akkor meg nem tök feleslegesek az utasbiztosítások Unión belül?



2013. jún. 18. 12:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

érdekes, hogy az oep erről nem tud felvilágosítást adni, nem is értem

a határozat hátoldalán fel van sorolva, hogy melyik országban mire jogosít, ezt a határozatot kapod, amikor a kártyát kézhez veszed, egy példány marad az oep-nél, egy nálad

egyébként sürgősségi ellátásra jogosít, néhány nem eu-s államban (pl. Svájc) szintén használható külön egyezmény alapján. Nem egységes, hogy melyik országban mi tartozik bele.

ingyenes a kiváltása

2013. jún. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A Kártya az alábbi országokban használható fel:

A magyar biztosítottak az alábbi országokban való átmeneti tartózkodás során részesülhetnek ellátásban a társadalombiztosítással szerződött szolgáltatóktól:

Ausztria

Horvátország**

Norvégia

Bulgária

Hollandia

Olaszország

Belgium

Írország

Portugália

Ciprus (görög rész)

Izland

Románia

Csehország

Lengyelország

Spanyolország

Dánia

Lettország

Svájc***

Egyesült Királyság

Liechtenstein

Svédország

Észtország

Litvánia

Szlovákia

Finnország

Luxemburg

Szlovénia

Franciaország

Málta

Görögország

Németország

2013. jún. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

[link]


itt tájékoztató az EU-s kártyáról menüpont

megnyit egy pdf-et, ott van minden info

2013. jún. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ugyanazokat az ellátásokat kapod ingyen, mint az adott ország biztosított polgára, ugyanazokért kell fizetni, mint neked. Ha pl. a háziorvosi vizsgálatért valahol az ott élőknek fizetni kell, akkor neked is kell, ha ingyenes, akkor neked sem kell. Sürgősségi ellátásokért a legtöbb országban nem kell fizetni.
2013. jún. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

nagyon köszi a válaszokat de ezek se olyan egyértelmű dolgok, és tudnak még kombinálódni igen csak. én a sürgősségre avagy nem sürgősségre se kaptam egyértelmű választ tőlük, aztán másrészt az itt felírt gyógyszereket is állítólag váltsam csak ki nyugodtan, és az egy dolog h ott teljes áron kapom, de aztán itt majd az OEP visszaadja a különbséget, amit az itteni támogatás szerint fizetnék érte. ha meg sürgősség, akkor is igen szubjektív azaz tudomásom szerint nincs egy fix lista, és rengeteg esetben az adott orvos egyéni megítélésén múlik, hogy mit tart sürgősséginek és mit nem.

fene tudja, nekem is eléggé kétértelmű / sokértelmű (egyébként kiváltottam már, nem ez a gond, az meg ismét egy sokadik probléma h aztán ilyen magyar kártyára volt már ahol hülyén néztek h mégis mi ez ...)

2013. jún. 18. 18:06
 6/11 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy OEP visszatérít neked gyógyszerkülönbözetet pl, mivel semmi köze ennek az itthoni viszonyokhoz (mivel ez nem 2 állam közötti megállapodás, ott lehetne ilyet kikötni), teljesen mindegy, hogy itt milyen mértékben támogatott a gyógyszer, te ugyanolyan támogatást kapsz rá, mint a kintiek, teljesen ugyan olyan feltételek mellett. A lényeg az, hogy neked semmi olyanért ne kelljen fizetni, ami másnak is ingyenes, épp hogy ne kelljen visszatérítgetni. Barátnőm most volt kint nemrég Franciaországban vagy Olaszországban, már nem emlékszem, bekapott valamit, el kellett mennie háziorvoshoz, 45 eurót fizetett, mert ott annyit kell. Nem számít, hogy nálunk ez ingyenes.
2013. jún. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

[link]


egyébként az egészségbiztosítási kártya nem helyettesíti az utasbiztosítást!!!

2013. jún. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

1, de látjátok itt is mindenki másban tuti full biztos :(


2, na azóta is beszéltem OEP-essel és szted tud konkrétumokat? viszont a recepttel a következőt állítja fixx 100%-ra:

Ha pl itt van egy EÜ90%-os, közgyógyos recepted, és persze kint azt csak úgyis teljes áron tudod kiváltani, akkor arról számlát kell hozni, és ebben az esetben egy az egyben visszakapod a lóvét: ha nem közgyógyos, hanem csak simán EÜ90%rend, akkor az itteni tehát a magyar térítési rendszernek megfelelő lóvét kell fizetned, ugyanúgy számla kell, és a különbözetet igényelni kell az OEP-nél!!

Mondjuk epilepsziára szedsz Tegretolt és Rivotrilt, mindegyikre az emelt szakorvosi támogatás van, azaz 300-400 Ft-ért kapod meg itthon azt amit kint csak kb 12 ezerért tudsz kiváltani, mert ott nem tudod érvényesíteni a magyar támogatási kategóriákat, akkor bizony a különbözetet visszakapod! Ezt ráadásul még NAV-os is megerősítette (állítólag náluk is be lehet ezt nyújtani, én nem értek hozzá annyira, csak lényeg h tehát ezt több felől is megerősítették).


3, Azt értem h EU-n kívül mi az értelme a biztosításnak, de valaki akkor elmagyarázná h ha egyszer az EU-s tajjal biztosítva vagyok, akkor mivel is nyújt többet nekem egy más biztosítóval kötött utasbiztosítás? most nem a poggyászra gondolok, az oké, na de az eü-biztosítás terén mi az ami miatt több és kell ?? mert ezt továbbra se értem.

(jó, most azt hagyjuk figyelmen kívül h akinek volt már gondja kint, és várta h a biztosító rendezi a kárát, annak megvan a véleménye h azért ez nem egészen igaz. velem többször is történt ilyesmi, és természetesen jó esetben is csak egy töredékét fizetik ki, és igazából utólag mindig feltettem a kérdést h egyáltalán minek ? hát ügyvéd kell még ahhoz is h a 10%-át kifizessék a kárnak, mert addig csavarják , amíg aztán semmit se kell fizetniük ... részletezem szívesen ha akarjátok, de elég gusztustalan, és nem, nem egy tapasztalat, hanem sokszoros!)


4, igen, az igaz h a kinti rendszer szerint az ottani biztosított által fizetendő díjat ki kell fizetni, na de most nem is az ilyen 40-50 eurós vizitdíjakra gondoltam, hanem ne adj isten, egy hosszabb kórházi dologra, amikor akár több milliós is lehet az összeg amit kiszámláznának ... De szintén saját és többszörös tapasztalatom sserint ők sincsenek ám ezzel a rendszerrel tisztában, a legkisebb mértékben se


5, hogy sürgősség vagy nem sürgősség, erre meg országonként más választ kapok, de egy biztos: igazából nincs egy objektív lista ami sürgősségi és igen nagy mértékben múlik minden az adott orvoson h minek is minősíti(k). de tényleg. most ha kimegyek pl 2 hónapra nyaralni, egy szemölcs-levételt is minősíthet úgy h komoly állapotrosszabbodáshoz vezet ha nem veszi le és ennyi kb.


és megannyi kérdés ...

2013. jún. 20. 06:37
 9/11 A kérdező kommentje:

"l. a háziorvosi vizsgálatért valahol az ott élőknek fizetni kell, akkor neked is kell, ha ingyenes, akkor neked sem kell."


nos ez az amit másképp (IS) mondanak, azaz igen az OEP-től kaptam olyan véleményt is h valóban ki kell fizetni, csakhogy a magyar rendszer szerint ha az ingyenes egy biztosítottnak, akkor azt az OEP utólagosan visszatéríti !!


de oké, semmi baj, amíg maga az OEP is naponta mást mond, addig nem csoda ha mi se vagyunk tisztában semmivel :(

2013. jún. 20. 06:40
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is éltem kint 5 hónapot, az OEP semmit nem térített vissza, háziorvos díját, gyógyszert, semmit, egy 10 db-os bogyóért fizettem 50 eurót majdnem!!! Volt egy súlyos balesetem is 3x röngtgennel, sürgősségivel, 4 napos kórházzal, abból egy fillért nem kellett fizetnem, mert az ingyenes a biztosítottaknak, szerencsére, mert millión felüli lett volna a kár.

Ezt az EZ-s biztosítást nem hosszú távra tervezték, hanem nyaralásra és hosszabb kinti tanulásra, valaki ha kimegy dolgozni, nyilván a bejelentett fizetéséből vonják vagy fizetnie kell az ottani járulékokat, ami alapján saját jogon biztosított lesz az adott országban. Nem arra találták ki, hogy éves adagokat írjanak fel kint neked olyan gyógyszerből, amit itt közgyógyra kapsz.

Attól, hogy itt OEP-nél nem tudnak dolgokat, kint egy pontosan tudni fogják, hidd el, hiszen az orvosnak az első kérdése nálam is mindig az volt, hogy melyik országból jöttem, így tudta, hogy EU-s alapon biztosított vagyok-e.

2013. jún. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!