Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha az alábbi vizsgálatok...

Ha az alábbi vizsgálatok vannak feltüntetve a laboratóriumi vizsgálatkérő lapon, éhgyomorra kell menni vérvételre, illetve vizeletet kell-e vinni?

Figyelt kérdés

GOT, GPT, GGT, CHE, TP, ALB, GLU, BUN, CREA, NA, K, CL, BI, VC35, WE, VÉID, PT


Annyi mindent kérdeztem az orvostól, de ezeket pont elfelejtettem.


2013. jún. 25. 09:16
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Vízet ihatsz nyugodtan, de igen éhgyorral. CSokoládét vigyél magaddal ha levették a vért utána megeheted nehogy szédülj és fogyassz édes folyadékot, pl. kakaót.
2013. jún. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, a 3 éves fiamnak lesz vérvétel, de mindig mondják neki, hogy ugye megint nem ivott ma semmit, mert nem folyik a vére a kémcsőbe.

A vizeletet pedig azért kérdeztem, mert sokszor kellett volna ott produkálnia, de nem volt hajlandó, gondoltam, megelőzöm, és viszek tégelyben.

2013. jún. 25. 09:40
 3/10 anonim ***** válasza:
Éhgyomorral és csak vizet igyon, mert van glükóz is (vércukor) a kért dolgok között. Utána bármit ehet-ihat. Egyébként rutin vérkép: májfunkcióval, vesefunkcióval, cukorral, nátrium, kálium, vörösvértest stb...
2013. jún. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Abból amúgy is jobb, ha viszed, mert a reggeli első középsugaras vizelet a legjobb vizsgálat szempontjából. Inni itasd bőven sima vízzel, híguljon a vére, könnyebben megy a vérvétel, a vénája sem fog elpattanni, ne menjen oda kiszáradva.
2013. jún. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. jún. 25. 10:42
 6/10 A kérdező kommentje:
Aki lepontozza a válaszokat, megtenné, hogy ki is igazítja azokat? Nem jó a reggeli első középsugaras vizelet? Vagy vizet sem ihat?
2013. jún. 25. 11:54
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

A pontozás az megy, de magának a szónak a jelentésével sincs tisztában, mit jelent a középsugaras...

Mindig az a legjobb, ha vizeletminta kell, felnőttnél és gyereknél is.

Azért jó, ha iszik, mert hs esetleg parázósabb és leesik egy kicsit a vérnyomása a vérvételtől, akkor is könnyebben leveszik tőle.

2013. jún. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a laborban nagy tumultus van mindig. Reggel fél 8 körül már 70+ sorszámot kap a beteg. Ha nálatok is így megy, akkor kizárt, hogy a reggeli első vizeletet tartani bírja a gyerek. Az is megoldás, ha elviszitek kis üvegben a vizeletet. Ha nem fogadják el, akkor pisil ott, ha második vizelet aznap, akkor második. Nem nagy gond.
2013. jún. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Komolyan mondom, ez a pontozás egy röhej!


Ha rólam lenne szó, meg sem kérdeztem volna, pont így tettem volna, ahogy leírtátok, csak nem akarom felesleges stressznek kitenni a gyereket, pedig még a türelmesebbek közé tartozik.

2013. jún. 25. 17:56
 10/10 anonim ***** válasza:
A pontozás itt olyan, mint a facebook-on a like. Tetszik-nem tetszik és nem a hasznosságot nézik.
2013. jún. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!