Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mire jogosít fel a Hatósági...

Mire jogosít fel a Hatósági bizonyítvány?

Figyelt kérdés

Benyújtottam egy kérelmet a kormányhivatalhoz,mert nem tudom fizetni a TB-t,mivel munkanélküli vagyok,és semmilyen segélyt,vagy támogatást nem kapok. Ki is küldtek egy ilyen határozatot,amin az állt,hogy Hatósági bizonyítvány.Egészségügyi szolgáltatásra való jogosultságról,szociális rászorultság alapján. Hatályos: 2013. május 15.-2014.május 14.

De ezzel még valamit kellett volna csinálni?Mert mikor orvosnál voltam,akkor szóltak,hogy nincs rendezve a biztosítási jogviszonyom,és minél előbb intézzem el. Akkor mit kell most csinálni ezzel a papírral? Van valaki itt hasonló helyzetben?



2013. júl. 4. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez helyettesíti nálad a TB kártyát 2014. május 14.ig.
2013. júl. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ok,ezt értem,de mit csináljak vele,vagy hova jelentsem be,hogy az OEP rendszere ne küldjön állandóan értesítést az egészségügyi szolgáltató intézménynek,hogy rendezzem a jogviszonyomat?
2013. júl. 4. 15:39
 3/5 A kérdező kommentje:

Közben próbálok keresni információkat máshonnan is,és ezt találtam:"A szociális rászorultság igazolásáról a jegyző hatósági bizonyítványt állít ki. A bizonyítvány érvényességi ideje 1 év. A szociálisan rászorult személyekről a jegyző nyilvántartást vezet és a külön jogszabály szerint bejelentési kötelezettséget teljesít az egészségbiztosítási szerv felé."

Szóval akkor ezt nekik kellett volna automatikusan jelenteni az Egészségbiztosítási szerv felé?

2013. júl. 4. 15:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Pontosan, ahogy írod!
2013. júl. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi,akkor majd ott reklamálok,ahonnan küldték a határozatot.
2013. júl. 4. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!