Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fizetni kell az ügyeleten...

Fizetni kell az ügyeleten kapott injekcióért?

Figyelt kérdés

A lakhely szerinti ügyeletes orvos az általa beadott injekcióról vényt írt, és mondta, hogy (saját költségre) váltsam ki, és később hozzam vissza.

Miért én fizetem az injekciót, amit sürgősségi ellátásként adott be?

Milyen alapon fogad egy ügyeleti rendelő külső, nem hivatalos, nem megbízható forrásból (magyarul egy magánember kezeiből) gyógyszert? Mivel igazolja, hogy honnan származik?



2013. júl. 5. 08:54
 1/5 anonim ***** válasza:

A patikából váltod ki, tehát az ott kapott blokkal igazolod. Ha közben kicseréled és mást teszel bele, magaddal szúrsz ki.

Ez így van, sőt nekem a háziorvos rendelési időben is így tett, váltsam ki, vigyem vissza és akkor beadja. Ez így megy.

2013. júl. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a betegjogi képviselőt. Mindenhol van olyan.
2013. júl. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, de nekem nem a saját gyógyszeremet kellett megvennem, hanem a pótlást. Vagyis a következő betegét.

És ha mondjuk épp nincs annyi pénzem, akkor nem is látnak el?

2013. júl. 5. 11:45
 4/5 anonim ***** válasza:
De a magadét vetted meg,mert akkor előtted megkaptad nem. Meggyógyultál?-meg, nem ez a lényeg?
2013. júl. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem még jól is jártál. Előre megkaptad az injekciót, és be is adták. És ha a doki úgy dönt, hogy nem ad injekciót, hanem felírja a gyógyszert, hogy szedd, azt is ki kell váltanod. Ha nem váltod, magadra vess....
2013. júl. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!