Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megrázott a magasfeszültség,...

Megrázott a magasfeszültség, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szereltem egy 82-es képcsôves tv-t, fázisceruzával mozgattam az alkatrészeket, és hát véletlenül a sorkimenõ csatlakozójához értem a 220-as ceruzán úgyáthúzott a 10-20000v ahogy illik. Égésisérülés nem tôrtént mivel tudtommal ebben amper azaz energia kevés van, nem a szivfelôli oldalamon ment keresztül az áram, nem érzem magam rosszul, vérnyomás stb rendben. Lehet ok az aggodalomra ettõlfüggetlenül?

#áramütés #áram #rázás #sorkimenõ #agasfeszültség
2013. júl. 9. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Épp mint én, csak nekem kigyulladt.. :) Nekem azt mondta a kardiológus hogy ha 3 óra alatt nem történik velem semmi akkur utána már nem valószínű. Azért máskor vigyázz! Ja, és figyeld a szívritmusod hogy pl. nem ver e rendszertelenül.
2013. júl. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Láttad már a Crank 2-őt? Ha jó lessz a TV majd nézd meg :D
2013. júl. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát rázott már meg egy pár dolog, 220V, magasfordulaton pôrgõ motornak a gyújtása, vakunak a kondija is. De ez apám brutális volt, mikor megrázott még a villanyis neki állt pislákolni a házban, nem kivánom senkinek. Már egy pár óra eltelt, úgynézki minden rendben, de azért mérem/figyelem a szívemet folyamat:) De a poén a dologba, hogy 3napja vettem a tévét és ezzel a kis mutatvánnyal sikeresen kiégettem a képcsôvet...:D A 2.ik hozzászolónak pedig üzenem hogy sajnos nem tudok 50km/-val futni az áramütéstõl, és a fél utcátsem vertem ôssze...:D
2013. júl. 9. 23:50
 4/5 anonim ***** válasza:

nem, már biztos, de ebben tényleg szinte nincs is amper, és azaz ami öl, a V csak megéget, megsüt.

A 220 sokkal veszélyesebb. (1cm áthúzás 10ezer V)

2013. júl. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
ha ez az áram tényleg megrázott volna, akkor valószínűleg a mentők már bevittek volna. szóval gyanítom, ez nem magasfeszültség volt...
2013. júl. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!