Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy policisztás vesebetegnek...

Egy policisztás vesebetegnek nem jár átültetés? Ha igen miért nem javasolták? Ha nem, akkor miért nem?

Figyelt kérdés
Nemrégen halt meg nagypapám, akinek ez a betegsége volt, amit 93' környékén diagnosztizáltak nála, amikor 54 éves volt. nem is érhette nagy meglepetésként mivel ez egy öröklődő betegség és a papájának is volt. számomra úgy tűnik hogy soha fel sem merült a veseátültetés lehetősége, holott ez ugye egy sor problémát előzött volna meg, és talán még ma is élne. 54 évesen szerintem túl idős sem volt hozzá, ezért nem tudom hogy miért nem került soha várólistára, vagy nem vizsgálták hogy a családon belül van-e kompatibilitás. hozzáteszem mű szívbillentyűje is volt, de ezt csak a vesebetegség diagnosztizálása után derült ki, és lett megműtve.

2013. júl. 12. 17:55
 1/1 anonim ***** válasza:
Pedig jár, a mi családunkban több transzplantált is van (családon belüli is). Sajnálom a Nagyapádat, az enyém is 52 évesen ment el, neki csak próbálták a traszplantot, de nem sikerült. Lehet, hogy az egészségi állapota miatt nem próbálkoztak vele, hanem (és ez most se vigasztaló nem lesz, se kedves, de szintén betegként én így gondolom), egy olyan emberbe tették bele a szerveket, aki fiatalabb volt, életerősebb... Érted amit írni szeretnék? Én is listás vagyok, de még csak 22 éves, és minimum 10 évem van a tünetekig. Sokára kerülök sorra. Nagyon komoly szaktudással rendelkező emberek mérlegelnek a listák összeállításánál... Mindennek meg van az oka. Lehet, hogy a vesét, amit a Nagyapádnak szántak, egy kisgyereknek adták inkább oda. Szóval ezen kár már rágódni, sajnos ilyen alattomos ez az egész... és a vesések még egész jól állnak (ilyen átültetést hajtanak a legtöbbet véghez Magyarországon)
2013. aug. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!