Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a fej...

Mi a véleményetek a fej átültetésről?

Figyelt kérdés

Láttam egy filmet a fej átültetésről:

[link]

Érdekelne mi a véleményetek róla?



2013. jún. 11. 22:28
 1/10 A kérdező kommentje:
*fejátültetés (Bocsánat a nyelvtani hibáért!)
2013. jún. 11. 22:29
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
remélem, csak salátafejről van szó. :)
2013. jún. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem!
2013. jún. 11. 22:31
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is láttam ezt a filmet már évekkel ezelőtt. Elég hosszú időre gondolkodóba estem. Egy idegsebészt megkérdeznék szívesen erről az egészről. Szerintem tuti, hogy kísérleteznek vele még napjainkban is illegálisan, de valószínűleg nem sok eredménnyel. Ez egy borzalmasan összetett dolog. Ha még sikerülne is, akkor az illető egy teljesen más ember lenne? Nyilván, mivel egy másik tudat irányítaná a testét tovább vagy nem, mert nem sikerülne az idegeket újra összekapcsolni... ha sikerülne egyáltalán maga az átültetés pár órára akár.

És mi értelme lenne az egésznek? Inkább ezen gondolkodom. Én nem látom értelmét. Ha valakit elveszítek a súlyos koponya-, agysérülése miatt, nem hinném, hogy belemennék egy ilyen -nem is tudom minek nevezzem- beavatkozásba.

Kísérletnek jó, biztosan bennem is felmerülne a kérdés, hogy mi történne, ha...

2013. jún. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy valamit ki kell hangsúlyozni: A gerincvelőt jelenleg nem tudjuk regenerálni, úgyhogy egy fejátültetés után a "szerencsés" beteg életben maradhat ugyan, de nyaktól lefelé örökre béna marad. Nagyon kevés olyan ember él a Földön, aki önként vállalná ezt, így a felhasználhatósága gyakorlatilag nulla.
2013. jún. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Flector 67 ***** válasza:
Nos mivel a rekeszt is gerincvelői ideg látja el többek között, lélegezni sem tudna a kolléga, szóval lélegeztetőgép, pacemaker minimum. Lényeg ez lehetetlen. Utána csak gépek tartanák életben az illetőt.
2013. jún. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, valóban vannak még akadályai, de ez majd a tudomány és a technika fejlődésével várhatóan eltűnnek.

De mi a véleményetek a kezdeményezésről? Ha majd működni fog dolog 100%-osan, akkor lesz rá szükség és igény?

2013. jún. 13. 10:02
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehetséges, sok évvel ezelőtt volt is ezzel kapcsolatban kísérlet, neten találsz erről infokat, de ott csak kutyákkal csinálták meg. Természetesen az átültetett fej nem képes efferens rostokkal mozogni, szabályozni, de még afferensekkel sem érezni szerintem. Kicsit furcsának találtam. Bár abban az esetben egy 2 fejű kutyát koztak létre, tehát ott csak a keringést kellett biztosítani, az átültetett fejnek nem kellett éppen ezért mégcsak lélegezni sem!!!

Ha fejcserére gondolsz, vagyis nem odavarjuk valakihez, hanem kicserélik, akkor az még nem lehetséges, ha majd megoldják valahogy az idegek összecsatolását akkor megoldható lesz talán, de az is problémás, mert már 1 perc agyi oxigénhiánynak is következményei vannak.

2013. jún. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2013. jún. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nemrég olvastam egy könyvben, hogy rengeteg ilyen kísérletet végeztek és végeznek kutyákon és majmokon. De ahogy előttem is írták, a páciens nyaktól lefelé béna maradna és gépek tartanák életben. Szerintem ez már nagyon nem normális. Főleg hogy állatok százezrei halnak meg csupán az emberi kíváncsiság, és halhatatlanság vágya miatt.
2014. nov. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!