Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tüdőszűrő már nem ingyenes?

Tüdőszűrő már nem ingyenes?

Figyelt kérdés
Bementem, kértem hogy csinálják meg a tüdőszűrőt legelső alkalmam lesz, diák vagyok és azt mondták, hogy 1700 Ft -ot kell érte fizetni... Eddig úgy volt, hogy ingyenes? Akkor mi az istennyilára fizetjük a TB -t? Valaki világosítson már fel...

2013. júl. 17. 11:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Eddig se volt ingyenes. Megcsinálják TB-re beutalóval, vagy 35 (vagy 40 év felett, nem tudom biztosan), akkor már megcsináljak TB-re, sőt kötelező, mert ők a veszélyeztettek.
2013. júl. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tiszta vicc ez az egészségügy... Mindegyik orvos egy pénzéhes zs*dó...

A körzeti orvosom nem hajlandó megcsinálni az eü kiskönyvet, az üzemorvos 6000-t kér érte... Ebbe a *****országban ha dolgozni akar az ember, azért is fizetni kell... megáll az ember esze...

Gondolom ha az üzemorvosnak kifizetem a szar*s 6000 forintját akkor kapok tőle beutalót tüdőszűrőre és akkor ott ingyen megcsinálják?

2013. júl. 17. 12:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem olyan biztos :D Én mindig behazudtam házidokinak, hogy megyek a koliba és kell tüdőszűrő. Találj ki valamit beutalóra.
2013. júl. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez sem rossz ötlet. Ha beadom neki én is ezt a kolis dumát akkor mindenképp adnia kell beutalót?
2013. júl. 17. 12:08
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem mindig adott :D Szerintem neki tök mindegy.
2013. júl. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Csak ez a doktor meg kiba***tt körülményes és látszik rajta, hogy nem egy egyszerű eset...

És ha azt mondom, hogy nagyon köhögök és szeretnék egy tüdőszűrést csináltatni, hogy megnyugodjak minden rendbenvan?

2013. júl. 17. 12:11
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát...akkor meg visszahívni, hogy látni szeretné eredményt. (szerintem)
2013. júl. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Akkor meg leszarom, elmondom neki hogy adjon beutalót és kész...

Mert:

Miskolcon fogok dolgozni, én pedig Veszprémi vagyok (300 km)...

Oda már csak úgy tudok menni, hogy ha van orvosi kiskönyvem, de viszont az üzemorvos meg ott van...

Tehát mindenképp itt kell a vizsgálatokat megcsináltatnom, ott már csak a pecsétet nyomják bele.

Neki csak nem fáj egy ki**szott beutalót adni, akkor is ha az igazat mondom miért kell..

2013. júl. 17. 12:18
 9/10 A kérdező kommentje:
A másik bökkenő viszont az, hogy bőrgyógyászat is kell a kiskönyvbe... Arra meg nemtudom mikorra adnak beutalót...
2013. júl. 17. 12:19
 10/10 anonim ***** válasza:

A tüdőszűrő vagy beutalóval ingyenes, vagy a kötelező tüdőszűrő (Borsodban 30 év fölöttieknek),de az csak a kampány tüdőszűrésben (MSzSz-ben), vagy ha oda nem tud elmenni az adott időpontban, akkor a kijelölt tüdőszűrő állomásokon (nem bármelyik rendelőben)

Ha a háziorvosodnak nincs munkaalkalmasságis vizsgája, akkor nem csinálhat eü. könyvet.

Az eü.könyves üzemorvosi vizsgálatért mindenhol fizetni (általában ezt a munkáltató állja)

Ha a munkáltatód nem ragaszkodik a saját üzemorvosához, akkor bárhol, bármelyik üzemorvosnál megcsináltathatod.

Az üzemorvos adhat beutalót a tüdőszűrőre is.

Nálunk a háziorvos is ad beutalót (rá van írva, hogy munkaalkalmassági vizsgálathoz), pedig ő sem üzemorvos.

Megmondod neki, hogy üzemorvosihoz kérsz tüdőszűrő beutalót, kiállítja, ingyenesen megszűrnek.

Fölösleges össze-vissza hazudoznod, hogy mihez kell.

A bőrgyógyászatra nem kell beutaló (nálunk időpont kell, de lehet hogy nálatok az sem. Itt 3,5-4 hétre adnak időpontot a bőrgyógyászaton. Azaz ha most kérsz, majd augusztus közepén mehetsz)

Az üzemorvos (ha nemcsak a pénzt veszi el, hanem betartja a törvényi előírásokat), nemcsak a pecsétet nyomja bele a könyvedbe, hanem vizsgálatokat is csinál.

Te, ha diák vagy, nem fizetsz TB-t, sőt az iskola sem fizet utánad, de még a béredből sem vonnak TB-t, ha diákmunkásként dolgozol.

Ettől függetlenül ingyenesen ellátnak, ha beteg vagy, vagy baleset ér.

2013. júl. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!