Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha középiskolába vagy új,...

Ha középiskolába vagy új, másik általános iskolába megy valaki ott milyen iskolai vizsgálatokra számíthat és hány évente? Mennyire kell levetkőzni? (lennt lényeg)

Figyelt kérdés

Sok helyen elég sok rosszat hallottam,tehát a mennyire szólhat bele a szülő a gyerek ha valamely vizsgálattal nem ért egyet?(nemiszervet érintő vizsgálatra,meztelen vizsgálatokra gondolok,sok rémhírt lehetet hallani)

Hogyan zajlik a vizsgálat?


2013. júl. 20. 12:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Azért édekel,mert sem a nemiszerverk vizsgálatával nem értek egyet,sem a meztelen,vagy tömegvizsgálattal,ezekben az esetekben mit tudunk tenni?

Elég ha megmondjuk hogy nem járulunk hozzá?

2013. júl. 20. 12:10
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, te ezeket honnan hallod, de nem ez az általános.

Hallgatózik, az orvos, hasadat tapogatja, gerincedet nézi. Kérdezhet pár dolgot.

Testsúly, magasság mérés, vérnyomás, ezeket védőnő.

1-2 évente van iskolai szűrés, meg a kötelező oltásokkor is találkozhatsz az iskola orvossal.

2013. júl. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen az általános egészségügyi vizsgálatokkal nincs is semmi próblémám,de nagyon sok helyről hallottam,itt is nagyon sok fiatal kérdezi meg hogy normális volt a vizsgálat menete,máshol is így megy,mert őket eléggé zavarta,4-5-ösével egymás előtt vizsgálták,valaki beszámolt hogy bugyit akartál lehúzatni,mellet megvizsgálni,fiúknál még jobban hallani a nemiszerv vizsgálatokról.És ismerőseimnél is volt ahol mivel a gyerekek nem voltak hajlandóak a nemiszervüket megnézetetni a tanár írt a szülőknek,amiből egy rendkívüli szülői lett.Tömve van nem túl jó témákkal az internet.
2013. júl. 26. 20:14
 4/12 anonim ***** válasza:
Ti egymást ijesztgetitek. Nincsenek ilyen vizsgálatok.
2013. aug. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De vannak ilyen vizsgálatok,kérdezz körbe férfiak egészségénél fiúk esetében,egészségügyi ellátásoknál iskola címszó alatt,lányokat is kérdezz meg hogy volt e valahol mellvizsgálat,vagy volt olyan hogy csak bugyi maradhatot rajtuk és úgy kellett az orvos elé bemenni.
2013. aug. 14. 14:34
 6/12 anonim ***** válasza:
A csoportos vizsgálat nálunk is megvolt, fehérneműre vetkőzve néztük végig másik két emberét, ill. meghallgathattuk a kórelőzményüket.
2013. aug. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha egyszer tudjátok, hogy állandóan meztelenre kell vetkőzni az iskolában, és folyton a nemi szerveket vizslatják, fizika óra helyett is, a matekról már nem is beszélve, akkor miről kérdezősködtök? Írod, hogy csak az új iskolában csinálják ezt. A régiben miért nem? És akinek a te régi iskolád lesz az uj iskolája? Mese habbal....
2013. aug. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem mese habbal,azért kérdeztem,hogy tudjam mennyire is gyakori ez,és ha találkoznék vele,akkor milyen lépést tudnék tenni,mert oké megmondom ezt a vizsgálatot nem engedem,de ennyi és kész.


És nem azt írtam hogy mindenhol,de igen is vannak ilyen vizsgálatok és a fiúk még rosszabbul járnak,mert lányoknak a bugyi tartalmába csak ritkán néznek,elvétve be,de fiúknál a here és fityma vizsgálatról sok helyen lehetet hallani.A barátnőm meg nem az én sulimba járt,és az öccsénél aki még általánosba jár ott 12 évesen megnézte a suli doki a nemiszervét,egyesével,de akkor is kiakadt a kissrác,meg az anyja is,a fiú azért meg akkor fejlődgetet és tök gátlásos,azért ott állni tök pucéron két nő előtt akik arra kérnek húzd hátra a fitymád,emeld meg a golyód stb és nem tudja hogy nem kell résztvenni,senki nem szólt erről semmit,volt szülői értekezlet róla az eset után,de a tanárnő arról dumált ez az általános egészségügyi felmérés része,és csak arra jutottak hogy előre értesítik a szülőket és azoknak akkor nyilatkozzanak majd az ellenőrőzbe a vizsgálat hozzájárulásáról.De sok suliba totál természetesnek veszik ezt a vizsgálatot és a szülők sem foglalkoznak,hogy a gyerek mit gondol,érez ezzel kapcsolatban.

2013. aug. 17. 18:05
 9/12 anonim ***** válasza:
26%
19 éves vagyok idén jártam ki a középsulit, évente voltak vizsgálatok,mikor hogy év eleje vagy év vége felé... és mind az 5 évben megvizsgálták ott lent is! de csak tapintásra (gumikesztyűben) nem hal bele senki,csak egy picit "ciki" (fiú voltam)
2013. okt. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt, igaz annak már jó 6éve, a leggusztustalanabb hogy nem egyenként, hanem több embert egyszerre kisgatyában. "Ott" úgy nézték meg hogy az orvos lehúzta a gatyát és megnézte a heréket, ill hogy hátrahúzható-e teljesen a dolog. Szóval gatyában feküdhettél fel. Meg persze volt a szokásos szem, vérnyomás.


Illetve volt akinek hasra kellett feküdni, és a feneket is megnézte. De ez ritka volt.


Senkinek eszébe nem jut hogy azt mondja ezt nem...egy az hogy a többiek ezután ezzel heccelik, a másik meg hogy ezzel csak úgy tünik valami gond lehet...

2013. okt. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!