Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az alábbi esetben kérhetek...

Az alábbi esetben kérhetek általános vérvizsgálatot, vagy mi a teendő, eljárás módja?

Figyelt kérdés

Most kb. 6 éve vagyok vegetáriánus.

Mindig azt mondják nekem, hogy ez nem egészséges életmód, hogy egyáltalán nem fogyasztok húst semmilyen formában, stb.


Szeretném tudni, hogy az elmúlt évek húsmentes táplálkozása hogyan hat ki az egészségemre? Minden rendben van-e?


Továbbá, azzal is bántanak, hogy biztos azért vagyok nagyon vékony is, mert elhagytam a húst az étrendből.

DE azelőtt sem voltam soha egy vastag testalkatú.

Inkább alulról közelítem a normált, mióta eszemet tudom.


Ha elmegyek a háziorvoshoz, és elmondom neki azt, amit itt leírtam: kíváncsi vagyok, hogy a veg táplálkozás következtében van-e valami gond - akkor neki kell adnia beutalót vérvételre, vagy mire kellene elküldenie? Esetleg megtagadhatja?


35/N


2013. aug. 1. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
TB alapon bármikor kérhetsz évi egyszer vérvizsgálatot mindenféle indok nélkül.
2013. aug. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem.


Ha a kérdésben leírtra vagyok kíváncsi, ahhoz valóban általános vérvételre van szükség? Az kimutatja, ha valami probléma van? Vagy mi az, ami TB alapon kérhető, és ilyen esetben alkalmas?

2013. aug. 1. 19:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehetnek ráutaló jelek, de egyértelműen nem derülne ki.
2013. aug. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Teljes vérkép, máj funkciók, vesefunkciók, vércukor, vérzsírok. Esetleg egy TSH / pajzsmirigy működésre irányuló vizsgálat/. Ezeket mind kérheted és vas, vaskötő kapacitás.
2013. aug. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze kérni bármit lehet, csak az orvos dönt, hogy valójában indokolt-e az amit Te szeretnél. És azt, hogy milyen laborokat kér, abban is ő dönt, hiszen ő az orvos.

De ha értelmes, és Te is korrekten elmondod mit miért szeretnél, nem lesz akadálya.

2013. aug. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!