Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételi eljárás befizetése...

Felvételi eljárás befizetése külföldről. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Az e-felvételin belül, ha banki átutalással fizetem be a - én esetemben 9000 Ft-os - jelentkezési díjat, akkor ugye kell csatolnom a Dokumentumok részlegben az igazolást a kifizetésről. Viszont az a gond, hogy én szlovákiai vagyok, és az igazolást (netbankon a fizetés után nyomtatható bizonylatot) is csak szlovák nyelven tudom beszerezni. Ilyenkor ezt a bizonylatot le kell fordítani/fordíttatni ? Vagy megfelel az oktatási hivatalnak a szlovák verzió is ?

Légyszi, aki tud, ill. aki már járt hasonló cipőben, segítsen! Köszi előre is!


2012. febr. 14. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ennyit találtam...

Külföldi bankból történő átutalás esetén az alábbi adatokra is szükség lehet:

A bank neve: Magyar Államkincstár

A bank címe: 1054 Budapest, Hold utca 4.

IBAN: HU94 10032000-00282637-00000000

SWIFT kód: ----

Amennyiben külföldről történő átutalás esetén a fizetés nem forintban történik, figyelni kell arra, hogy a befizetés összege napi árfolyamon forintra átszámítva, az utalásnál felszámított kezelési költség levonásával csökkentve is fedezze a jelentkezés díját.

2012. febr. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, ez így oké, én is ez szerint fizettem be. Én csak azt nemtudom, hogy a bizonylatot a fizetésről le kell-e fordíttatnom magyarra vagy elég az OH-nak, ha szlovákul töltöm fel. Nembaj, már írtam a felviseknek mailt, de aki esetleg még tudna válaszolni, az írjon. :)
2012. febr. 14. 19:24
 3/4 anonim ***** válasza:
A bizonylatot nem szükséges bemutatni, magától is jóvá fog íródni az összeg. Bizonylat csak akkor kell, ha vitás eset van, tehát ha mondjuk felszólítanak, hogy fizess, akkor azzal tudod igazolni, hogy pedig fizettél. Amúgy magát a felvételi eljárást mindenképp lefolytatják, ha be van fizetve, ha nem, legfeljebb később bírósági úton behajthatják.
2012. febr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kell fordíttatni
2016. júl. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!