Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » SOS! Kedden vastagbéltükrözése...

SOS! Kedden vastagbéltükrözésem lesz. Válaszolnátok néhány kérdésemre, Picoprep használók?

Figyelt kérdés
2013. aug. 2. 16:41
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Sajnos az orvos nem mondott róla semmit ( pedig privát mentem). Szakrendelésen csinálják. Pl. picoprepet mikor kell meginni? Kedd 10.30-ra van időpontom.. Nálunk állítólag már érzéstelenítő nélkül csinálják. Itt mindenhol azt olvasom, hogy altatnak, bódítanak, stb.. Mire számítsak? Mikor vegyem be a tisztító folyadékot? Mikortól ne egyek? Nagyon megalázó? Kapok majd valamit, vagy végig kell szenvednem az egészet?
2013. aug. 2. 16:44
 2/15 anonim ***** válasza:

Nagymamámnak szokták csinálni, így tudok róla egyet s mást. Úgy tudom, előtte 1-2 napig nem lehet már enni, 2 nappal előtte már csak szűrt leveseket, pépes ételt. A folyadékot előtte való nap kell meginni, az első tasakot reggel, a másodikat délután, olyan 8 óra teljen el közte.

A válasz a többi kérdésedre: ez egy orvosi vizsgálat, semmi megalázó nincs benne. Nem kellemes, de nem kukkolni akar az orvos, ha nem szólogat be, akkor nem lesz gond. Viszont teljesen változó, hogy adnak-e érzéstelenítőt vagy elkábítanak-e. Sok helyen így csinálják, így sokkal kíméletesebb, de mamámnak soha nem adnak semmit, és nagyon szokott szenvedni. Jobb helyeken adnak valamit, sőt, van, ahol altatnak is.

Ennyit tudok róla így hirtelen. Majd írd meg, hogy hogy sikerült és hogy mi az eredmény.

2013. aug. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ. Akkor holnap még ehetek ezek szerint. Ma rántott sajt van, holnap már inkább csak leves, esetleg spenót, sóska legyen? Sajnos nekem már a második gyomortükrözésnél sem adtak semmit évekkel ezelőtt... :( Akkor végigvisítom az egészet :(
2013. aug. 2. 17:22
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
nekem is bódítás nélkül,egy algopyrin injekcióval csinálták,ambulánsan a szakrendelésen.előtte való nap kellett a béltisztítást otthon elvégezni,déltől már csak inni lehetett.egész éjszaka wc....a szer nevére már nem emlékszem.valami nagyon émelygős,édes barna szinű lötyi volt.maga a vizsgálat kb 20 perc.egy erős ,szélgörcsszerű fájdalommal jár.nem annyira vészes.nekem rendes volt a doki és az asszisztencia. figyelmesek voltak,megálltak ha kértem.szóval ne izgulj,szerintem egy fogászati kezelés sem különb,ott is megizzasztottak már.hidd el nem annyira gáz csak túl van misztifikálva.remélem segítettem.
2013. aug. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kicsit megnyugtattál. Neked is megy egy zöld mancs.. :)

Én is szenvedtem már fogászaton, pl. mikor megkaptam az érzéstelenítőt, utána meg elmentek a dokik nagyvizitre, majd több, mint 1 óra múlva visszajöttek, és közölték, hogy elfelejtettek, de nem adhatnak több érzéstelenítőt..

2013. aug. 2. 17:38
 6/15 anonim ***** válasza:

A bélmosót előző nap kell inni, délben célszerű már csak levest enni.

Többféle bélmosó is létezik,(vacak ízűeket lehet ízesíteni) de szomjazni nem kell ( szörpöt, teát lehet inni), ha jó ütemben iszod, akkor estére végzel és nem kell éjszaka még Wc.-re járnod

2013. aug. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is. Picoprep-et kaptam, itt azt olvastam róla, hogy édeskés, narancsos ízű, és nagyon jó, nem csinál görcsöket, stb..
2013. aug. 2. 22:06
 8/15 anonim ***** válasza:

A vizsgálat előtti napon kell hashajtózni magad 2-3x. Sok folyadékkal picopreppal hogy csak tiszta víz jöjjön estére ki. Nekem macrogolt adtak, az hasonló mint a tiéd.Jó édes ízű, nem olyan keserűsós vacak.

A vizsgálat nem gáz, lazulj el, felhúzott lábbal bal oldaladra kell feküdni, az asszisztens vizsgálat alatt fogja a hasad hogy elmozgassa a befújt levegőt(ha nem szólj neki!), miközben az orvos lassan óvatosan felhelyezi az ujnyi vastag és kb.160cm hosszú endoszkópot. Vegyél mély lélegzetet ha feszítene, így könnyebben eloszlik a levegő a vastagbeledben és nem fog semmit se fájni. Az eszköz nem okoz fájdalmat, én abból nem éreztem soha semmit. Könnyen megvoltam mindig az egész, kb 10perc.

Kitartást, és kíváncsi lennék sikerült e segítenem nálad is ezzel.

2013. aug. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ezt a mély levegővételt el is felejtettem volna, ha nem írod :)
2013. aug. 4. 23:29
 10/15 anonim válasza:
Így van, előző nap délben még ehetsz üres levest, utána csak folyadék a másnapi tükrözésig. Na, meg a hashajtók. Nem éppen kellemes ízűek, de erről, amit írsz, nem is hallottam még. Pedig már kb. 8 vastagbéltükrözésen vagyok túl. Egyik se volt kellemes, de túléltem mindet.:) Volt olyan is, ahol injekciót kaptam. Megszédített, jobb lett a kedvem, az orvos várt is, míg jön ez a hatás, aztán nekivágtunk. Úgy sokkal jobb is volt. Nem tudom, hogy túl vagy-e rajta, mindenesetre fontos, hogy ne feszíts sehol (az izmaidat ne feszítsd be), próbálj ellazulni, bármennyire nehéz is, így könnyebben halad a cső. És tényleg nem a cső a gáz, nem az a fájdalmas, hanem amikor pumpálnak levegővel. De az se mindenkinél ugyanolyan.:)
2013. aug. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!