Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tb önkormányzati átvállalása...

Tb önkormányzati átvállalása esetén a vagyont is osztani kell a családban élők számával?

Figyelt kérdés
Jövedelmileg pont a határ alatt vagyunk, de a vagyon résznél kicsit a 855ezres határ felett, ezt is osztani kell 3-al, ha ennyien alkotunk egy családot?

2013. aug. 9. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hallottam olyanról, hogy a vagyont is számításba kell venni. A házat, illetve a lakást csak nem eheti meg az ember.
2013. aug. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Vagyon: az a hasznosítható ingatlan, jármű, továbbá vagyoni értékő jog, melynek külön-külön

számított forgalmi értéke, illetıleg összege a 855.000,- Ft-ot meghaladja vagy együttes

forgalmi értéke a 2.280.000,- Ft-ot meghaladja.


Ez van benne, csak némely segélynél olvastam olyat, hogy ezt is osztani kell a családban élők számával, ezért gondoltam hátha itt is lenne ilyen.

Ha valaki igényelt ilyet, osztották a vagyont vagy nem?

2013. aug. 9. 21:34
 3/6 A kérdező kommentje:

Ez kimaradt:

Nem minısül vagyonnak az az ingatlan, amelyben az érintett személy életvitelszerően lakik,

az a vagyoni értékő jog, amely az általa lakott ingatlanon áll fenn, továbbá a

mozgáskorlátozottságra tekintettel fenntartott gépjármű.

2013. aug. 9. 21:35
 4/6 anonim ***** válasza:
Hali! Én is voltam hasonló helyzetben 2 éve, de emlékeim szerint az 1 főre jutó jövedelmet nézték háztartáson belül.
2013. aug. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor önkormányzatonként eltérő feltételek lehetnek, itt nálunk benne van a nyomtatványban a vagyonnyilatkozati rész is.
2013. aug. 12. 12:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Hali!Arra emlékszem, hogy elég sok papírt kellett töltenem hozzá, de hogy mi hogy volt azt már nem rémlik. Az ügyintéző magyarázta el nekem hogy ezt veszik figyelembe (mármint a jövedelmet). De lehet hogy vannak eltérések.
2013. aug. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!