Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha ciszta van valamelyik...

Ha ciszta van valamelyik "rágó" fogam felett, akkor azt tudják orvosolni a fog kihúzásával, vagy feltétlen műteni kell azt?

Figyelt kérdés

Tehát ha cisztám van akkor azt feltétlen műteni kell, vagy csak abban az esetben kerül sor műtétre, ha "meg akarom menteni" az adott fogam? Ha kihúzatom akkor úgymond magától kitisztul?

Bár nem hiszem hogy ciszta lenne, de már annyi mindent összeolvastam a neten, hogy magam sem tudom eldönteni mi van... Van egy nagyon kicsi kemény görcs a hátsó fogam felett durván pár mm feljebb a fognyaktól. Nem fáj semmi baja, de már alig várom hogy holnap elmenjek a dokihoz és megnézessem! Valaki valami vélemény?



2013. aug. 11. 11:58
 1/6 anonim válasza:
Nekem csomó volt a fogam felett, nem tudom hogy került oda, a doktornő adott érzéstelenítőt és levágta, nem éreztem semmit. Ha ciszta, akkor inkább szívasd le, jobb, mintha kihúzná a fogadat. Szerintem bármi is az NE A FOGHÚZÁS MELLETT DÖNTS. Remélem megfogadod a tanácsomat, sok sikert holnapra! :)
2013. aug. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, akkor ha ne adj Isten ez ciszta akkor szükséges a műtét ? :S
2013. aug. 11. 21:46
 3/6 A kérdező kommentje:
azzal nem tisztul ki ha csak kihúzzák?
2013. aug. 11. 21:47
 4/6 A kérdező kommentje:

Nos már túl vagyok rajta, 2 lehetőséget ajánlott fel a doktornő. 1. Gyökérkezelés 2. pedig húzás. Húzás mellett döntöttem! A fog gyökerén egy kisebb gumó volt, beteg volt az a fogam!


ui.: első foghúzásom volt, azt kell mondjam több volt az izgalom, mint a "fájdalom". Ügyes volt a doktornő bár kb 10-15p-ig tartott a foylamat

2013. aug. 13. 10:55
 5/6 anonim válasza:
Örülök, hogy sikerült :) Jobbulást neked és 3 napig ne egyél tejterméket vagy igyál :)
2013. aug. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ és a jókívánságot is! :)

Szép napot!

2013. aug. 14. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!