Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mentőápolónak tényleg nem...

Mentőápolónak tényleg nem vesznek fel, mert lány vagyok?

Figyelt kérdés
Sok oldalon olvastam, hogy habár a tanfolyamot/képzést elvégzem, mivel lány vagyok, ezért nem fognak alkalmazni mégsem. Egyetemista 19 éves lány vagyok és tudom, hogy 1 évvel elkéstem, de rájöttem, hogy az orvosira kellett volna mennem, de mielőtt újrafelvételizem, ki akarom próbálni magamat, hogy tényleg alkalmas vagyok-e baleseti sebésznek ( tanulmányilag igen, itt a pszichikai háttér a kérdés, tudjátok a leblokkolás és stb... stb..., nem hinném, hogy ilyen történne, de ki tudja), és ezért szeretném elvégezni ezt először is, hogy megbizonyosodjak róla, hogy tényleg ott a helyem, alkalmas vagyok. A válaszokat előre is köszönöm.

2013. aug. 11. 20:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is tettem fel erről kérdést,s úgy néz ki, hogy nőket nem szívesen alkalmaznak,mert max. 40kg-ot emelhetünk. S sokszor van olyan szituáció, hogy bizony nem tudnánk a beteget kihozni. Pl. egy bérházban le a lépcsőn (nincs lift, rossz a lift, szűk a lift)


Itt a kérdésem egyébként:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..

2013. aug. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat. Egyetemi szintű képzést nem szeretnék, mert így is el fog menni még 4 félével, az már 6 és az orvosi meg 1200000 havonta, szóval inkább azt végezném el még a maradék államilag támogatott féléveimmel, plusz akkor diákhitel.... De ezek szerint akkor ki se próbálhatom magam ? :/
2013. aug. 11. 21:15
 3/14 anonim ***** válasza:
45%

Gondolom kórházi ápolóként lehetne.

Én is emiatt keseredtem el, mert mentős akartam lenni.S nem értem, ha alapból van 2 férfi a mentőben (a vezető és az egyik mentőápoló), akkor miért nem lehet egy nő is?

2013. aug. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak az emelés miatt nem célszerű. (az is kemény)

Vannak olyan helyzetek,Pl: mikor le kell fogni egy dühöngő 120 kg.-os részeget. Ebbe gondolj bele.


Mentőtiszti??? Az lehetsz! :)

2013. aug. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előző válaszoló, olvastam az előző kérdésednél, hogy ha a sofőr+ a másik ápoló, akkor lehet lány!

2 ápoló nincs egy kocsin!

Kis kocsi, betegszállító: -sofőr

-ápoló

Nagy autó, rohamkocsi vagy esetkocsi: -sofőr

-ápoló

-orvos vagy mentőtiszt

2013. aug. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

ma 21:26

Köszönöm, ezt nem tudtam. :)

2013. aug. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Így igaz, 1 mentőápoló van egy kocsin, úgyhogy nem javasolnám. Az orvosin viszont úgy tudom van mentős gyakorlat, ott kipróbálhatod magad.
2013. aug. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Sokat segítettek :)
2013. aug. 12. 09:36
 9/14 k.evi válasza:
Mentőápoló nem lehetsz az OMSZ-nál,csak magámentőkben tudsz elhelyezkedni ezzel,vagy sürgősségi osztályon! Az OMSZ nőket csak mentőtisztként alkalmaz! :)
2013. aug. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
45%
Mentőápolói végzettséggel, dolgozhatsz mentésirányítóként, diszpécserként az OMSZ.-nál
2013. aug. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!