Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van olyan orvos, aki végez...

Van olyan orvos, aki végez bélszakasz eltávoltást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom, kicsit furcs a kérdés.. Az a helyzet, hogy miután semmilyen hromonális okát nem találni, hogy miért hízom kevés ételtől, heti sok óra kemény sport mellett is (egész életemben volt rajtam felesleg, amit szigorúan betratott diétával le tudok adni és meg tudok tartani de már nagyon elegem van az örökös számolgatásból), felmerült, hogy esetleg a túl hosszú felszívó bélszakasz lehet az oka.


Azt tudom, hogy betegségek esetén végeznek olyan műtétet, ami során a bélszakasz egy részét kiveszik, de vajon pusztán kérésre, ilyen okokból megcsinálják-e?


Nem akarok pálcika vékony lenni, de nagyon hiányzik, hogy kényelmesen, lazán teljesen a napjaim. Nem zabálok, nem akarok fél elefántokat vacsorázni, csak NORMÁLISAN enni.


Úgy tudok idális alakot elérni jelenleg (168cm / 55kg) hogy 1400 kalóriát, 160g szénhidrát, 30g zsír, 120g fehérje arányokat tartok. Lelkileg nagyon belefáradtam már abba, hogy attól is bűntudatom van ha megeszek egy barackot vagy megkívánok egy gombóc fagyit. Arról nem is beszélve, hogy gyakorlatilag folyamatosan éhes vagyok. Nagyon rossz érzés, hogy évek óta nem érzem magam teljesen jól soha...


Szó szerint azonnal meglátszik rajtam minden, és szörnyen elegem van ebből az állapotból. Zsírégetőket soha nem szedtem, nem is akarok.


A sport is megvan az életemben. Hetente összesen 30-35 kilométet futok, 3x kondiban edzem, 3x kangoo-zom.


Szóval... Érdemes ilyen kéréssel orvoshoz forulnom? És ha igen, milyen sebész végez hasonló műtéteket?


2013. aug. 14. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Ilyen műtétet nem végeznek. Egyébként sem teljesnen értem hogy hogy képzeled el. Honnan, mekkora bélszakaszt?

Gyomorszűkítő műtét létezik.

2013. aug. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Gyomrot szűkíteni nem kell, nem tág. Nem szem sokat. Éppen ez a baj. Amúgy edig úgy képzelem, hogy vannak emberek akiknek hosszabb, van akiknek rövidebb a bélszakasz azon része, ahol a tápanyagok visszaszívása történik. Akiknek rövidebb, nehezen híznak vagy extrm esetben nagyon vékonyak mindegy mit esznek. Ez nem csak anygacsere kérdése.


Akiknek hosszabb.. Ők megszívták, mert minden megevett falatot nagyobb hatékonysággal épít be a szervezetük.


És hogy alátámasszam: van egy rokonom akinek a vékonybélből egy jó agy szakaszt kivettek. Szegény csontsoványra fogyott és róánként kénytelen magas kalóriaértékű dolgot enni, különben rosszul lesz. Nyilván nekem ez nem célom. Én tényleg csak a normális hétköznapokra vgyom anélkül, hogy elhízzak tőle. Ennélt öbbet már nem tudok sportolni, és nincs egyéb ötletem. Illegális szereket nem fogok szedni.

2013. aug. 14. 13:19
 3/5 A kérdező kommentje:
Elnézést az elgépelésekért, nem az én gépem és nehezen írok gyorsan...
2013. aug. 14. 13:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Érdekes elmélet a bélszakasz hosszáról:)

És szerinted hogy tippelnék meg, hogy mennyit kell kivenni ahhoz, hogy neked jó legyen?:D

Meg mondjuk a bélben ugye ízvisszaszívás is történik. Ha az nem megfelelő, akkor mehetnél napi sokszor fosikálni.


Ez egy halott ötlet. Ilyet nem végeznek sehol csak úgy kérésre. Egy bélszakasz eltávolító műtét egyébként sem éppen a kisműtétek közé tartozik. Több a kockázata, mint amennyit nyersz vele.


Inzulinrezisztenciára utaló vizsgálatod volt-e? (Terheléses vércukor ÉS inzulinvizsgálat)?

Pajzsmirigy hormon vizsgálat?

2013. aug. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amugy a rovidebb bélszakasszal (nekem vastagbél) rendelkező emberkék tenyleg nehezen vagy egyaltalan nem tudnak hizni. Nekem is rövidebb (ki kellett vagni jelentos részt perforalodott vakbel miatt) es mar februar-marcius ota stagnal a sulyom.
2018. jún. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!