Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Laparoszkópos műtét után ez...

Laparoszkópos műtét után ez orvosi trehányság nemtörődömség vagy rutin eljárás?

Figyelt kérdés

Szóval.

Megműtöttek egyik héten hétfőn laparoszkóppal lágyéksérvvel.

Még aznap ahogy magamhoz tértem az altatásból, benézett hozzám a sebész, aki a műtétet végezte. Megnézte a sebet, a műtét helyét. Kb. egy percet fordított rám. Jól van? Jól. Akkor helló.

Másnap hazamehettem a kórházból. Rám se nézett, még egy másodpercre se, nem is láttam. Persze volt a kórházban vizit, de az annyiból állt: jól van? Jól. Akkor helló. Szintén.


Majd egy hét múlva varratszedés. Kb öt perc.

Megkérdeztem:mikor kell jönni legközelebb? Nem kell jönni. Nem lesz kontroll? Nem kell.


Tehát: műtét + egy perces ránézés + 5 perc varratszedés és ennyi.

Ez lenne? Ennyi lenne?

Ez rutin vagy trehányság?


2013. aug. 14. 15:44
1 2
 1/18 Andizsuzsi ***** válasza:
Ez ennyi, igen.
2013. aug. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Biztosan van már annyi tapasztalata, hogy megnézi és tudja is, hogy jó-e vagy sem.
2013. aug. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Ennyi.


Engem ugyanezért vágtak is,de 3 nap után hazaengedtek,addig is kb csak megkérdezték minden oké-e,tudtam-e pisilni,aztán varratszedés,és kész,azóta környékükün se voltam,nem kell.

2013. aug. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nem értem mit hiányolsz.Mesét?? Símogatást?? Megműtöttek,elláttak,rendben minden.

Nem a szívedet cserélték ki.A sarkon vár a következő beteg,nemTe vagy ám az egyszem.De ha jópofira vágysz,meg hogy etessenek és altatót énekeljenek,menj magánkórházba.

2013. aug. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

azért két dolgot megemlítenék:


a) adtam az orvosnak hálapénzt. előtte. ha másért nem, hát ezért kicsit még túráztathattam volna magát.


b) voltam az SZTK-ban a sebészeten, ha már a műtős orvosom nem nézett meg. és az SZTK-s sebész aki nem is érintett a dologban és nem kapott egy fillért se, nem győzött csodálkozni hogy milyen nemtörődöm az orvos. egy idősebb sebész orvos 40 év tapasztalattal mondta ezt! azért ez nem semmi.

2013. aug. 14. 17:13
 6/18 A kérdező kommentje:
és ha előre tudtam volna, egy rohadt fillért nem adok.
2013. aug. 14. 17:16
 7/18 anonim ***** válasza:

Mit nem csinált meg a kórházi orvos,vagy mért kellett menni az sztk-ba??

Én azt értettem,hogy minden rendben volt.

2013. aug. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

azért mert nem hittem el (se én se a családom) hogy ez az egész így rendben van.

és nincs is rendben: legalábbis az SZTK-s sebész nagyon ráncolta a homlokát a történet hallatán.

pedig - még egyszer - ő egy fillért se kapott, ellentétben a műtő orvossal.


vagy mért kellett menni az sztk-ba??

2013. aug. 14. 19:35
 9/18 anonim ***** válasza:

Igen miért kellett menni az sztk-ba??

És szerinted ha az sztk orvos röhögőgörcsöt kap,hogy Te tutujgatást vártál,az jobb lett volna??nem tehetett mást,minthogy együttérez Veled.

nem nagyműtéted volt 20 cm-es vágással,hanem egy laporoszkopos.Az meg ennyi.

A hálapénzt meg nem az orvos kérte ,hanem Te adtad,ráadásul előre.

Ebből látszik,hogy ritkán jársz kórházba.Örülj neki.

2013. aug. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

na álljunk meg. ha az orvosnak lett volna gerince akkor


a) nem fogadja el a pénzt hiszen eleve etikátlan az egész, (van olyan kórház ahol ki is rúgnák érte) és ha úgyis egy kis semmi műtét, akkor ehhez mérten kellett volna visszaadnia

b) ha mégis elfogadja akkor dolgozzon meg a potya lóvéért, és TEGYEN ÚGY mintha ez egy halálkomoly műtét lenne és mutasson megjátszott érdeklődést


nemrég egy orvost hálapénz miatt tettek lapátra egy facebook bejegyzés miatt. ez mással is megtörténhet ám!


de tanultam az esetből: LEGKÖZELEBB EGY ROHADT FILLÉRT SE SENKINEK.


A hálapénzt meg nem az orvos kérte ,

2013. aug. 14. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!