Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ki mennyi hálapénzt visz haza...

Ki mennyi hálapénzt visz haza havonta és milyen területen dolgozik orvosként?

Figyelt kérdés
2009. okt. 28. 18:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Csak nem gondolod, hogy erre itt konkrét választ fog kapni...
2009. okt. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azt gondolom, hogy itt név nélkül lehet válaszolni a kérdésekre, másrészt meg azt gondolom, hogy nem kötelező a válaszadás, pláne az ilyen hozzáállás esetén nem! Nem is értem, hogy minek írtál most ide!
2009. okt. 28. 23:18
 3/13 anonim ***** válasza:
Bár még nem vagyok orvos, csak annak készülök, én azt gondolom, hogy én nem fogok elfogadni hálapénzt. Persze tudom, hogy ezzel rengeteg orvos nem így van, sőt némelyik elvárja. Én mindig is rendkívül empatikus voltam, úgy gondolom, ezt nem lehet pár év alatt gyökeresen megváltoztatni.... Számomra az, hogy orvos leszek nem szakma, hanem hivatás (tehát elsősorban nem pénzhajhászás), ráadásul megkapom majd érte a pénzem, lehet, hogy nem sokat, de én tuti nem fogok lehúzni sem idős néniket, sem másokat. Úgy gondolom, hogy anyagi helyzettől függetlenül mindenkinek joga van a megfelelő orvosi ellátáshoz.
2009. okt. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást! Hanyadéves vagy?
2009. okt. 29. 21:41
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

Kedves leendő orvospalánta.

Majd próbálj megélni nettó 120.000Ft-ból havonta. 2 azaz kettő szakvizsgával ennyi a fizetésem.

Külföldön havi 5 nap munkáért (9órától 16:00ig)az itteni fizetésem háromszorosát keresem, na ott nem fogadok el hálapénzt.


Itthon Reggel 7.30tól kb 18.00ig dolgozom abban az esetben, ha van rezidensem. Ha nincs akkor pl tegnap is 21:00kor léptem ki a munkahelyemről. Mire hazaértem a kislányom aludt, reggel mikor mentem még aludt. Szóval állati jó....Ha normális fizetést havi 200.000Ft-ot kapnék, plusz egy orvosra kevesebb beteg jutna, több ápoló lenne (mert azok is halálra gürizik magkat és kevesen vannak, meg is értem havi 80.000Ft-ért) se külföldre nem mennék, se pénzt nem fogadnék el.

2009. nov. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mire ő végez, lesz szerintem 200000 Ft-os fizetés...
2009. nov. 4. 13:41
 7/13 A kérdező kommentje:

Azt nem értem, miért "törődnek bele" az orvosok ebbe...

értem én, hogy sokan 500000 Ft-os hálapénzt visznek haza havonta, de nem a rezidensek stb.! Talán lengyeleknél voltak sztrájkok, meg ilyesmi, és meg is változott a halyzet! hihetetlenül szánalmas, ami ebben az országban folyik...

2009. nov. 4. 13:46
 8/13 anonim ***** válasza:

Ki az az Ő aki mire végez 200.000Ft lesz a fizu?


Nem tudunk sztrájkolni, mert a beteget EL KELL LÁTNI!!!!!!

2009. nov. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

kedves orvos hozzászóló, nekem négy diplomám van, nemrég hagytam ott a közalkalmazotti állásom, ahol még a 120-at sem értem el (az most hosszú történet, miért). másnak is ennyiből kell megélni... de soha nem tettem kísérletet arra, hogy egy alá-fölérendeltségi viszonyban pénzt csikarjak ki vkiből arra a látszatra alapozva, hogy jobb ellátást kap, ha lefizet, mintha nem fizet le. ráadásul nem a magadéból adsz többet a több ellátást kapó betegnek, hanem az állam pénzéből...

én nagyon nem bírom ezt a hálapénz-rendszert, és meggyőződésem, hogy mindenki méltóságteljesebben viselkedhetne ebben a helyzetben, ha hálapénz nem lenne.

ráadásul a dokik a nehéz anyagi helyzetükre hivatkoznak. bakker, BETEG, beteg=rászoruló embertől fogadják el a pénzt. És azon nagyon ki vagyok akadva, hogy a szülészek mennyi pénzt lenyúlnak. És nem mástól veszik el, mint a kis jövevénytől... Sztem tök szánalmas.

2010. jan. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én 6odéves végzős vagyok. 2,5 milla diákhitel a nyakamban. A ruháimat ösztöndíjból veszem (ha tudok venni, most is lyukas bakancsban járok, tél idején), édesapám rokkant nyugdíjas, édesanyám pedagógus. Végzés után a keresetem kb 100000 Ft körül lesz. Lehet azt mondani, hogy más is megél ennyiből, DE a szakkönyveket, szaklapokat nekem kell megvenni, a továbbképzést nekem kell fizetni, stb...és még ott a felelősség is.

Külföldön kevesebb munkával ennek a többszörösét fogom keresni. Lehet szidni az orvosokat, hogy így meg úgy a hálapénz, amíg minden orvos el nem megy.

2010. jan. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!