Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Érvényes így az EÜ kiskönyvem...

Érvényes így az EÜ kiskönyvem tüdőszűrő része?

Figyelt kérdés

2 éves okj-n voltam eddig, kellett tüdőszűrés meg EÜ könyv. Utoljára 2012 szeptember 6-án voltam tüdőszűrésen. Márciusban pedig először üzemorvosnál, aki mondta,hogy bele kellett volna pecsételni már korábban a tüdőszűrést, így ő márciusi dátummal a 13. oldalon beírta a 2-es számot(tüdő röntgen vizsgálat)


Így jó lehet a tüdőszűrő része is?

Fontos lenne, mert már 1 hete azért járkálok,hogy beutalót kaphassak.Házi orvosom azt mondta nem adhat, jártam 2 helyi üzemorvosnál, ők sem adnak, mert ők csak cégekkel vannak kapcsolatban...nekem pedig főiskolára kellene, most fogok kezdeni.

Reménykedem h azt írjátok,hogy érvényes így a tüdőszűrőm 2014 március 21-ig.


2013. aug. 21. 12:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha van a tavalyi tüdőszűrésről igazolásod,akkor azt az Eü. kiskönyvbe való beírás nélkül is el kell fogadni 1 éven belül. A másik fele,h a háziorvos mit mondott,miért nem ad beutalót?
2013. aug. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
És még valami: Ha nincs igazolásod a tavalyi szűrésről el kell menni a tüdőgondozóba,ahol csinálták és adnak egyet róla.
2013. aug. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Írtam h szeptember 6án voltam utoljára, tavaly.tehát lejár nemsoká

A beiratkozás pedig 5-én van, 2 nap múlvs meg le fog járni a lap, de a pecsét meg az h beírták a 13. oldalra a tüdő röntgen meglétét március 21-ei dátumos

2013. aug. 21. 13:11
 4/13 A kérdező kommentje:
Azért nem ad, mert 1 éve már nem adhat beutalót, csak ha indokolt betegség miatt, vmi ilyesmit mondott
2013. aug. 21. 13:11
 5/13 A kérdező kommentje:

Szóval megvan a lapom is h 2012 szeptember 6-án voltam tüdőszűrésen.

De a kiskönyvembe 2013 március 21-én lett belepecsételve a 13.oldalra

Tehát akkor még jó jövő márciusig a pecsétes és nem kell csinálnom most?

2013. aug. 21. 13:13
 6/13 A kérdező kommentje:
Írt a TO vezető, hogy ha érvényes jelenleg a kiskönyvem, akkor nem kell mennem tüdőszűrésre :)
2013. aug. 21. 13:17
 7/13 anonim ***** válasza:

Igen,érvényes márciusig. Amúgy nyugodtan adhat a háziorvos beutalót,sőt ha a diagnózis kódja "szűrővizsgálat oktatási intézménybe való felvételhez",akkor még fizetni sem kell érte. Ez biztos, ezt csinálom, háziorvosnál dolgozom.

De a tiéd mindenképpen rendben van.

2013. aug. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Az egyik üzemorvos is azt mondta, hogy pedig ő adhat csak.. és nem hiszem h csak úgy lehet h ha valami bajom van..

Köszi h írtál.

Már annyit rohangáltam el-vissza..

2013. aug. 21. 14:40
 9/13 A kérdező kommentje:
ráadásul a lakóhelyemen nem csinálnak csak protekcióval..-.-
2013. aug. 21. 14:40
 10/13 anonim ***** válasza:
Jó hely! Hol laksz? A holdon :)
2013. aug. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!