Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A magyar TB külföldre is jó?...

A magyar TB külföldre is jó? Ha itthhon fizetem akkor érvényes biztosításom lesz Hollandiában?

Figyelt kérdés

2013. aug. 24. 11:49
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem, a magyar TB Mo.-ra jó.
2013. aug. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
dehogy, váltsd ki az eu kártyát vagy köss utas biztositást.
2013. aug. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
már megnéztem kösziii
2013. aug. 24. 12:15
 4/10 anonim ***** válasza:
Elvileg ha kiváltod az eus tb kártyát akkor elfogadják gyakorlatilag meg nem fogadják el sem itt sem máshol.
2013. aug. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 szabóméhészet ***** válasza:
75%

Kérdés hogy minek mész Hollandiába? Ha turistának akkor a magyar E111 rendben van.

3évig éltem Hollandiában tehát tapasztalatból beszélek.

Ha oda mész dolgozni,életvitelszerűen lakni akkor a sorrend amit tenned kell a következő lesz elindulás előtt:


1,megyei OEP-től kijelentekezés a magyar TB rendszerből

2,nemzetközi anyakönyvi kivonat kiváltása és a Külügyminisztérium hivatalában az apostille pecsét kérése rá a holland lakcimbejelentéshez

3,kiutazol Hollandiába,a geemende-nél bejelentkezel lakcimre,munkaszerződést kötsz majd bemész a 13 Zorgverzekelaar valamelyikébe Basis verzekeringet kötni,mely havi 95euro.

Hollandiában ugyanis nem a fizetés X %-a a "TB" hanem minden holland lakcimmel rendelkező egyénnek,függetlenül hogy van-e munkája biztositással kell rendelkezni.

Ha fogászati biztositást is szeretnél az még plusz 20-25euro.


Fontos,hogy Hollandiában pl egy foghúzást előre kifizetsz fogorvosnál(100-200euro) majd a kapott számlát beviszed a biztositódhoz és utólag téritik meg számodra a beavatkozás árát.


Ha egy éven belül egyszer sem vettél igénybe egészségügyi ellátást akkor a következő évi adóbevallásnál a Belastingdienst(adóhivatal) Zorgtueslaag cimén visszautalja a biztositási dijad 50%-át.


Ha véletlen elfelejtenéd a fentieket akkor az adóhivatal és a biztositó visszamenőleg is követelheti a lakcimregisztrációtól az elmaradt biztositást egy kb 2000euros birsággal megfejelve.


Hollandiában 3 dolognak kell rendben lenni és a kutya nem piszkál: adó,bank,biztositás


Szóval a magyar TB meg az "úniós" kártya felejtős,kuka,búcsúzz el tőle :)

2013. aug. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
eggyel fentebb ez marhaság. lehett bejelentett lakcím nélkül is dolgozni akkor meg jobban jár az otthoni tbvel mert az 6000 forint nem pedig 30000. Jó pár millióan csinálják így. Aztán ha hosszabb távra ki akar költözni akkor jön amit te írsz.
2013. aug. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
az EU kártya csak sürgősségi esetekre vonatkozik, most mondta a hölgy az Oepnél.
2013. aug. 26. 10:19
 8/10 szabóméhészet ***** válasza:

a magyar TB a marhaság.ha meg nincs lakcim akkor egy csomó dologtól elesik.nem hogy lakcim kell,hanem tartózkodási engedély is 3hónap után!

lakcim nélkül nem jogosult pl Uitkeringre az UVW-től ha munkanélküli lesz.


én játszottam azt a variációt is hogy német területről jártam át holland területre,német cimem is van,német AOK biztositással.igy voltam holland cég alkalmazottja.


de rendesen beregisztráltam anno holland cimre,3hónap után az IND-től pedig megkértem a Verguningbewijs-t a tartózkodási engedélyt.Németországban szintén,német cim aztán 3hónap után mikor berendelt a Landkreis megkaptam az Aufentshaltstittelt a tartózkodási engedélyt.

2013. aug. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet számodra elképzelhetetlen hogy valaki dolgozni megy ki nem a szociális rendszeren élősködni. Akkor meg simán el van egy sofinummerral és nem kell cigánykodni a többi hülyeséggel. A fél ország így csinálja az állam meg szemet huny felette elvégre egy csomó adót befizetnek a bevándorlók így.
2013. aug. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 szabóméhészet ***** válasza:

nem,én rendesen mentem ki,és nem cigánykodni hogy félig meddig illegálisan a törvényeket be nem tartva legyek ott.


pont az emlitett "fél ország" cigánykodik ha nem rendesen van ott.

2013. aug. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!