Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen büntetést kaphat...

Milyen büntetést kaphat itthon egy külföldi (uniós országból) ha lejárt jogosítvánnyal vezet? Papírja már van róla hogy folyamatban az új jogosítvány de nem magyar nyelvű, gondolom itt az nem érvényes.

Figyelt kérdés
2013. máj. 31. 13:28
 1/4 Shai-Hulud ***** válasza:

Valóban, a külföldön kiállított igazolás itt nem érvényes, éppúgy mint a nálunk kiállított papírt sem fogadják el külföldön.

Itt fel is hívják a figyelmet arra, hogy ez csak Magyarországon belül jogosít gépjármű vezetésre, gondolom a külföldinek is elmondták ugyanezt a saját hazájában.

Innen kezdve pedig ugyanaz az elbírálás, mintha vezetői engedély nélkül vezetett volna, hiszen végülis tényleg itt érvényes papírok nélkül vezetett.

2013. máj. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi én is így gondoltam, de mennyi az az annyi? "csak" pénzbüntetés (ha igen akkor mennyi) vagy esetleg feljelentik vagy elveszik a forgalmit is?
2013. máj. 31. 13:41
 3/4 Shai-Hulud ***** válasza:
A hivatalos eljárásrend szerint kiszállítják, lezáratják a kocsit, és érte kell küldeni valakit, akinek van érvénye útiokmánya. A vezetőt feljelentik engedély nélküli vezetésért. (A forgalmit nem veszik el, mert nem a kocsival volt baj.)
2013. máj. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hűha, kemény. Lebeszéltem már az illetőt hogy ne jöjjön mert nem fogadják el azt a papírját.
2013. máj. 31. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!