Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mandulagyulladásom van. A...

Mandulagyulladásom van. A doki nem írt fel semmit, mert allergiás vagyok a penicilinre. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már 3 napja borzalmasan fáj főleg a bal mandulám.Fel van dagadva és most is lüktet.A dokim csak annyit mondott:"reméljük hétfőre elmúlik"

Éjjel is arra ébredtem ,hogy nagyon fájt...de annyira ,hogy sírtam is már.Ma reggel meg már alig kaptam levegőt is...Szeptember óta negyedjére van.A fájdalom csillapítóval semmire sem megyek.Mit tegyek?

16/L


2009. okt. 31. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
igyál klácium tablettát,szedjél c-vitamint és egyél sok gyümölcsöt,meg szopogass néha egy streptilset...nekem ezek segítettek,bár ha én nagyon szenvedek antibiotikumot veszek be
2009. okt. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Áááááááááá a falra mászok az ilyen orvosoktól..menjél el egy másikhoz.. Én is penicilin érzékeny vagyok de feltalálták már szerencsére a penicilin származék nélküli antibiotikumokat.

Amugy ha 2 honap alatt megyedjére van,az már magában is elég indok h másik orvoshoz menj. Kezeltesd ki mert a mandulagyulladásnak lehetnek szövödményei,azzal eléggé vigyázni kell,vagy krónikussá válhat (nálad már kedz!!)

2009. okt. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Most is felkeltem,mert már a fülem is fáj.

Amúgy meg mandulagyulladásra csak penicillines antibiotikum jó.

2009. nov. 1. 01:53
 4/7 anonim ***** válasza:
A mandulagyulladásra van penicillint nem tartalmazó korszerű antibiotikum is, de van népi gyógymód is rá: kamillatea mézzel, nem túl forrón, de azért melegen kell lassan elkortyolgatni - tudom, hogy nehéz nyelni. És lehet remekül inhalálni (pokróc alatt gőzölni) szintén forró mézes kamillateával. A méz is és a kamilla is antibiotikus hatású. Én sajnos hiper gyakorlott vagyok mandulagyulladások ilyen kezelésében, mert nem csak én, de a két fiam is érzékenyek vagyunk rá.
2009. nov. 1. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nekem orvos mondta a penicillines dolgot.Elvileg múltkor is azért nem írt fel semmit.


Már megint sírok.Belázasodtam és nem tudom,hogy mit csináljak:'(

2009. nov. 1. 02:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Fokhagymás pirítós, méz, nagyon sok C-vitamin lehetőleg gyümölcsből (pl: csavarj ki 2 db citromot és idd meg a levét (ha nagyon nem bírod, akkor hígítsd fel vízzel)). A láz 38°C főle ne menjen.
2009. nov. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*fölé
2009. nov. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!