Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kevés a vörösvértestem,...

Kevés a vörösvértestem, alacsony a hemoglobinom, van erre valami természetes gyógymód?

Figyelt kérdés
2013. szept. 4. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt kell kitalálni mitől kevés a vörösvértested. Csontvelő betegség miatt vagy mert idő előtt szétesik?

Megvan már az ok?

2013. szept. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jól mondja az első, először is tudni kell, hogy mi okozza a problémát, mert a vérszegénység csak tünet. A leggyakoribb ok a vashiány, és ha nincs mögötte valami komolyabb gond (pl. daganat, vasfelszívódási zavar stb.), akkor a probléma viszonylag egyszerűen orvosolható. Ha csináltak vérképet, akkor feltételezem van egy orvosod is, akivel meg tudod beszélni az eredményeket, vele kellene erről tárgyalnod.
2013. szept. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Néhány étel vastartalma:


[link]


A fekete ribizli szintén gazdag vasban.

2013. szept. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem gondolom, hogy vashiányos vérszegénysége van első sorban,mert ilyenkor igaz kevés a hemoglobin, viszont ezt a vörös csontvelő úgy kompenzálja, hogy sok vörösvértestet termel. A kérdezőnél a sejtszám is kevés, ezért vagy nem termelődik elég, vagy hamarabb elpusztulnak esetleg valahol vért veszít / erős menstruáció, bél vagy gyomorvérzés, bélférgesség, daganat /. Igaz , hogy a vérvesztés hosszútávon vashiányhoz vezet. Mindenképp tisztázni kell mitől alakult így a vérképe.
2013. szept. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Nem vashiányos vérszegénységem van, mert az orvos is először azzal próbálkozott.

Utána elküldtek gyomor- és béltükrözésre.

Ott megállapították, hogy vérzés van a gyomorban, kaptam rá gyógyszert, letelt a 3 hónap, és újból elmentem vérvizsgálatra.


De az eredménytől el vagyok keseredve.

Hat évvel ezelőtt volt egy bélműtétem /jóindulatú daganat/, és nagyon félek, hogy ezzel kapcsolatban van a vérszegénységem.


Előtte pedig B-12, folsav és vashiányom volt.

Erre akkor kaptam étrendkiegészítőt és a B-12-t pedig injekcióban.


Évekig nem volt probléma, előfordulhat, hogy a rendszertelen étkezés hozta ki.

Vagy a kevés folyadék, vagy mindkettő.

2013. szept. 4. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!