Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a különbség az epidurális...

Mi a különbség az epidurális és az altatásban végzett műtét között?

Figyelt kérdés

A közeljövőben műtétem lesz (még soha nem volt műtétem) és az orvosom mondta, hogy lehet epidurális és altatásos műtétet választani. Én szeretném tudni, hogy mivel járnak ezek,kapok-e beöntést, katétereznek-e stb...

Meg igazándiból melyik a kellemetlenebb és ha vannak veszélyei, akkor melyik a veszélyesebb?

A válaszokat előre is köszönöm!


2009. nov. 4. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Mind a kettőnek vannak előnyei és hátrányai is. Ezeket az altató orvos műtét előtt részletesen elmondja. Deréktól lefelé eső testrészeken szoktak műtétet spinális érzéstelenítésben végezni. A spinális és az epidurális érzéstelenítés hasonló, de nem teljesen ugyan az. A spinálisnál egy dózisban adják a gerincbe ez érzéstelenítőt. Az epidurálisnál folyamatosan adagolják, ezt inkább csak a szülészeten alkalmazzák. A spinálisnál ébren vagy, végig tudod mi történik és közben nem érzel fájdalmat. A hátránya az, hogy a műtét után legalább egy de inkább fél napot feküdni kell ilyen érzéstelenítés után. Az arra hajlamosoknál mellékhatásként fejfájás jelentkezhet. A katéter illetve a beöntés nem igazán az érzéstelenítés módjától függ, hanem attól, hogy milyen területet érint a műtét. Pl. egy boka műtétnél nincs ilyesmi, de egy hasi műtéttel viszont vele jár.
2009. nov. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem altatásos hasi műtétem volt.

A műtét előtti napon volt hashajtás keserű sóval, műtét reggelén meg beöntés.

Az altatásról csak jót tudok mondani egyik másodpercről a másikra nem tudtam magamról semmit.

Műtét után 2 órával már mentem is a wc-re nem volt hányingerem nem is szédültem katéterem nem volt.

Ha legközelebb műtétre kerülne sor csakis az altatás mellett döntenék. Nekem ez "vált be".

2009. nov. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nekem a térdemben talált Ganglion cisztát fogják műteni, mert rá van tapadva egy ínszalagra.
2009. nov. 5. 10:26
 4/4 anonim ***** válasza:

nekem is ganglionom volt, csak a lábfejemen. 1 hónapja műtöttek, epidurális érzéstelenítéssel. először altatni akartak, bele is mentem, de a doki szerint az sokkal kockázatosabb, életveszélyes. végül akkora dózis érzéstelenítőt kaptam (nem volt beöntés meg semmi, csak infúzió) (, h 10 órán keresztül zsibbadt az alfelem, így a fájdalmat sem éreztem (ill azt sem, h pisilni kell és feszítette a vesémet, mintha késeket szúrkáltak volna belém, nem tudtam, h mi lehet, de hozták a katétert - más alternatíva nem volt, mert nem tudtam a csípőm megemelni -, nyilván azt sem éreztem,h feltették, de sokkal jobb lett kb 10 mp alatt, de ha altatnak, utána olyan fájdalmaid lesznek, h alig bírod ki.


sztem az epidurálist válaszd.

remélem minden rendben lesz!

2009. nov. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!