Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tb-t nem tudom fizetni,...

Tb-t nem tudom fizetni, Méltányossági alapból el engedhetik :?

Figyelt kérdés

Nem fizetem 3 éve a Tb-t magam után!

Nem azért nem fizettem mert nem akarom,hanem nincs rá keretem.Sajnos nem dolgozom mert nevelő apámat ápolom,aki jobb felére le van bénulva!

Így csak a nevelő apám nyugdíja van.Mert én ápolási segélyt nem kapok.Többször be adtam a kérelmemet,mindig el utasítottak,minden szükséges,dokumentumokat csatoltam.Mindegy is erről letettem.Igazából azt szeretném mondani,hogy kaptam fel szólítást,ki kell fizetnem az elmúlt éveket,ami 200.000ft :( De én ebbe a 3 éven,semmiféle orvosi ellátást nem igényeltem!Mert ha beteg is voltam,el sem mentem!Mit tudok csinálni?Méltányossági alapon nem engedhetik el a tartozásom?Ha igen,hogy rendezem el?Mit írjak nekik,csatoljak e nekik valami papírokat miért nem fizetem!Segítsetek :(


2013. szept. 24. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos, hogy nem vetted igénybe, nem számít. Miért nem kapsz ápolásit? Munkanélküli vagy? Jelentkezz a munkaügyi kp-ban. Nem fogsz kapni segélyt de tovább mész: Az önkormányzaton jelentkezz- mint együttműködő munkanéküli. Akkor kapsz segélyt és a tb-t fizetik (nem visszamenőleg, attól, hogy beadtad a kérvényt)
2013. szept. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért nem kapok ápolási segélyt,mert nem vagyok vér szerinti rokon!3 évben 4 szer adtam be a kérelmemet!Mindig vissza utasítottak! Munka nélkülibe voltam regisztrálva,de mivel meg kezdtem igényelni az ápolásit így kellet kérnem olyan papírt,hogy nem vagyok regisztrálva és nem kapok onnan pénzt,na akkor töröltek a rendszerből!
2013. szept. 24. 23:59
 3/4 anonim válasza:

Önkormányzattól meg lehet kérni, hogy fizessék helyetted havonta a TB-t. Viszont visszamenőleg azt a 200.000 Ft-t...háááát nem tudom, azt szerintem muszáj leszel kifizetned.

Mindenképp önkormányzatnál, családsegítőnél próbálkozz. Szerintem nem csak vér szerinti rokon mehet el ápolásira egyébként, ennek is utána kellene járnod.

2013. szept. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendbe van,Köszönöm a tanácsot :)
2013. szept. 25. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!