Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fáj az egyik gerinc csigolyám...

Fáj az egyik gerinc csigolyám mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egész nap a suliban jegyzetelek és rossz a testtartásom sokat görnyedek és fáj az egyik csigolyám, szerintem be van gyulladva.

Mit tehetnék?

Próbáltam már párna nélküli ágyon aludni, stb.

Próbálom kihúzni magam, amikor csak tudom, de így is görbe a gerincem és a csontkovács után pár órával visszaugranak a csigolyák a rossz helyre.

Hiába ropogtatja ki a csigolyákat a megfelelő helyre, mert amint pl: lehajolok egyből visszaugranak P



2013. szept. 25. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
csontkovács helyett az ortopédiára és a reumatológiára kellene elmenned...a csigolyáid meg nem ugrálnak sehová
2013. szept. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A csontkováccsal semmi baj, viszont a reumatológiát én is ajánlom, hogy elküldjenek gerinctornára egy gyógytornászhoz, ami majd megerősíti a gerinc melletti izmokat. Valamint érdemes lenne elmenned rendszeresen úszni az is jót tesz a hát izmoknak és a tartásodnak.
2013. szept. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
32%

Hát ja, iggaza van az ellőttem szólónak.

Azé fáj a hátad, mer az ízűleteid nem állnak jól.Az idegek megnyomódnak és begyulladnak. A csontjaidat a hátizmaid "húzzák" a helyükre. A Te gané esetedben nincs ami rendesen a helyére húznáá a csígolyóidat. Tehát csinálj rendszeresen gerinctornát, majd 2-3hét után észre fogod venni a javulgárist.

2013. szept. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mi az, h Te gané?

Másrészt gyúrok és hátra is szoktam edzeni 1-2 hetente.

Szóval van hátizmom, van olyan, hogy 20 kilós súllyal csinálok törzs emelést.

2013. szept. 26. 18:48
 5/5 anonim válasza:
A gerinctornát nem súlyokkal csinálják konditeremben. Ezek egy speciálisan összeállított tornagyakorlatok reumatológián/fizikoterápián tudnak papírt adni(leírást) hozzá.Otthon is végezhető.
2013. szept. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!