Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha beteg lettem, orvosnál...

Ha beteg lettem, orvosnál kaptam táppénzes papírt, de a munkáltató úgy jelentett le, mintha dolgoztam volna (jelenléti ív) és nem adtam le a táppénzes papírt, akkor a munkáltatónak kiderülhet valahogy, hogy én amúgy táppénzre jogosult lettem volna?

Figyelt kérdés

2013. szept. 30. 12:52
 1/2 anonim ***** válasza:

A rendszerben is benne szokott ez lenni. De sokan csinálják azt hogy betegen elmennek orvoshoz és nem kérnek táppénzt hanem vagy vesznek ki szabit vagy fizetés nélkülire mennek. Nagyobb cégeknél gyáraknál alapbért szoktak kapni.

Ez így kissé bonyolult de ha van táppénzes papír akkor az alapján kell pénzt kapnod és akkor ha a munkáltató rendes bért fizet akkor a különbözetet vagy utalja vagy megoldja másképp. De táppénz alatt nem szabad dolgoznod még papíron sem, mert ez kiderülhet a rendszerből, ha csak a munkáltató nem úgy oldja meg hogy feketén számolja el és kp-ban vagy különbözetként jutalom néven kapod meg azt a pénzt.

2013. szept. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, de milyen rendszerből derülhet az ki, hogy valakinek a kezébe nyomtak egy táppénzes papírt, amit aztán nem használt fel úgymond. Az OEP küld valamilyen tájékoztatást a munkáltatónak, hogy x és y most hivatalosan táppénzen van?
2013. szept. 30. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!