Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A háziorvos ad utazási utalván...

A háziorvos ad utazási utalványt ha másik város klinikai szakrendelőjébe megyek?

Figyelt kérdés
hogy van ez szabályozva?
2013. szept. 30. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Már miért adna? :O
2013. szept. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
utazást nem térítheti meg. beutalót tud adni egy háziorvos kb. bárhova, de "utazási utalványt" és hasonlókat nem.
2013. szept. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az adott intézetnél kell kérned, őrizd meg a busz/vonatjegyet és azzal tudsz igényelni.
2013. szept. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha a háziorvos adta a beutalót a szakrendelésre tud utazási csekket adni, aminél kifizeted a jegyet és később visszaigényelheted. De csak akkor adhat, ha ő irányított oda, mert nálatok nincs olyan szakrendelés.
2013. szept. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Folyt: a szakrendelésen e kell pecsételtetni csak akkor érvényes.
2013. szept. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

én is ilyesmire emlékeztem ... valamikor régen MR-re mentem elég messzi városba és akkor is kaptam ilyen utalványt, amit le kellett pecsételtetni ott.

ezért kérdeztem, de mondjuk nem ő utalt oda be meg eleve beutaló se kell, hanem egy klinikai szakrendelő. ilyen esetben akkor mi a helyzet? orvosilag indokolt szal muszáj mennem, ez nem kérdés.

2013. szept. 30. 18:25
 7/10 anonim ***** válasza:

Utazási utalvány létezik gépkocsira (indokolt esetben), ill. tömegközlekedéshez.

Kiállítani annak kell, aki magát a vizsgálatot indikálja, tehát aki orvos oda küld, vagy javasolja a vizsgálatot ( beutaló szükségességétől független.)

Ha nem beutalós, igen a háziorvostól kérhetsz, az ottani orvos pecsételi, és meg kell a vonatjegyet, buszjegyet őrizni, az Illetékes MEP.-nél, OEP.-nél leadni és utólag kifizetik.

2013. okt. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt az előbb kihagytam, hogy ha a te városodban is van olyan rendelés amiért te a másik városba mész, akkor már kétséges.
2013. okt. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi, igen, ez oké, csak ez nálam így komplikált, mert ugyan szakorvos indikálja, és az országban csak ott csinálják ezt szal abszolút indokolt, csak mivel hivatalosan hallgatnom kell róla, ezért itt jó kérdés, hogy az orvosi titoktartás körébe ez mennyire fér bele vagy esetleg a HO-nak is meg kell tudnia indokolni az OEP felé?
2013. okt. 2. 19:42
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha olyan szakellátás amit csak ott csinálnak, akkor persze jár.

Ha szakorvos indokolja, elvileg neki kell adni az utazásit v. háziorvosnak.

Egy orvos senkinek nem adhat ki infót rólad.

Persze az OEP fele tartozik elszámolással, de ha utazásit ad ki, azon nem szerepelhet, hogy mi bajod, de hogy hova mész azigen de ha konkrétabb lennél jobban tudnék segíteni

2013. okt. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!