Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha a háziorvos elküld szakrend...

Ha a háziorvos elküld szakrendelésre (ahová beutaló nem kell), dönthetek úgy, hogy: a. Eset: magánrendelésre megyek, b. eset: másik kórházba megyek szakrendelésre?

Figyelt kérdés
2013. júl. 24. 02:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze, odamész, ahova akarsz.
2013. júl. 24. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Salx Narval ***** válasza:
Magánrendelésre akkor mész, amikor akarsz. Azt sajnos nem tudom, hogy kórházat is választhatunk e ilyen esetekben.
2013. júl. 24. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Persze, mindenhol adnak papírt és neki az a lényeg, hogy megnézze majd a szakorvos véleményét. Pl. én is magán belgyógyászhoz mentem hasi unltrahangra, mert a körzetinél több hónapra kaptam volna időpontot.
2013. júl. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem. Magánrendelőbe mehetsz,de állami rendelésre csak a beutalón feltüntetett helyre.
2013. júl. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A beutalónál tudom, hogy oda KELL menni, de ez olyan szakrendelés, ami nem beutalóköteles, csak felírta egy cetlire a telefonszámát az adott osztálynak, és mondta, hogy kérjek időpontot, meg ha megvan a lelet, adjam le neki.

2013. júl. 24. 09:32
 6/9 anonim ***** válasza:
És nem azért,mert az orvosod nem fogad el más leletet,hanem azért,mert csak a beutalón feltüntetett helyen fogadnak el téged.
2013. júl. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs beutaló,természetesen akárhova mehetsz.De lehet,h csúnyán fog rád nézni :)
2013. júl. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Magánrendelésre bárhova mehetsz.

Ha másik kórházba TB finanszírozott rendelésre szeretnél menni, akkor először hívd fel őket, hogy fogadnak-e, Országos lefedettségű intézményeknél igen, de időpontot kell kérni. De például a szomszéd város szakrendelésén nem kötelesek fogadni. Mindenképp telefonon érdeklődj.

2013. júl. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagy tévedések vannak itt. Mehetsz bárhova, másik kerületbe is. Nem tudom, mi az etikett, a gyakorlat az, hogy engem eddig mindig fogadtak másik kerületben is.
2014. ápr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!