Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hasi műtétnél mennyi a sebész...

Hasi műtétnél mennyi a sebész szakorvos és az altató orvos tarifája Budapesten? Mikor kell odaadni a pénzt műtét előtt vagy után, egy összegben vagy kettőben (felét előre, majd később a fentmaradót)?

Figyelt kérdés
2009. nov. 8. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
6%
Brrrrrrrrr... Nincs tarifa! Fogsz majd kapni egy papirt, azon rajta lesz az az összeg, amibe a műtét került. Azt az összeget kapja majd meg a kórház az OEP-től. Neked nem kell fizetni!!! Mikor szokunk már le végre a paraszolvenciáról?
2009. nov. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ami lemaradt: fogadott orvos, területileg nem lenne köteles ellátni. Egyértelmű választ nem kaptam Tőle az összegre vonatkozóan. S bár nem értek egyet a parával, ilyen esetben szükségét érzem annak.
2009. nov. 8. 17:29
 3/7 anonim ***** válasza:
A sebészé 20-50-ig,az altatósé 10-20
2009. nov. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Csakis a műtét után add oda, ha műtét előtt adnád akkor az olyan lenne mintha megvennéd.

Én csak a sebésznek adtam utána mert az altatóssal csak műtétkor találkoztam előtte nem beszélt velem azt se tudtam, hogy ki lesz.

2009. nov. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Fordítva!! Előre szokták adni,nem utólag.

Az altatósnak én sem adtam.

2009. nov. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is fogadott orvosom volt pesten (vidéki vagyok)ő sem lett volna köteles ellátni.

Ahol én voltam ott mindenki utólag adta oda, régebben én is úgy gondoltam, h előre kell odaadni, de ez a nézetem megváltozott azóta, most már az a furcsa ha valaki előre adja oda.

18:01 voltam

2009. nov. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A 17:12-es tarifák korrektek, de csak, ha mindkettőjüket felfogadtad. Különben minek fizetnél?! Ha gondot okoz az összeg, hidd el, hogy egy ajándékkosárnak is nagyon fog örülni, azt pedig nyilván olcsóbban megoldod.


És ha nem akarod megsérteni (kilóra megvenni), akkor csakis utólag add oda - akár a pénz akár ajándék mellett döntesz - azért, mert valóban hálás vagy, megköszönöd, hogy elvégezte a műtétet, pedig területileg esetleg nem kellett volna.

2009. nov. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!